UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 23 Вересень 2020 12:48

Інспектори Головного управління Держпраці проводять моніторинги діяльності геологічних служб шахт Луганщини

Оцените материал
(2 голосов)

    Геологічна служба шахти одна з основних служб, без якої неможливо функціонування гірничого підприємства.

    Гірничі підприємства, які здійснюють розробку родовищ корисних копалин, проектування і будівництво гірничодобувних об’єктів забезпечують згідно з вимогами п.5 ст.50 та п.2 ст.53 Кодексу України про надра, ст.24 Гірничого закону України проведення геологічних робіт, а також складання геологічної документації, яка повинна вестися відповідно до вимог правил безпеки, правил технічної експлуатації та інших нормативно-правових актів з охорони праці та охорони надр.

    Для виконання геологічних робіт, з метою виконання вказаних вище вимог законодавства, гірниче підприємство з видобутку корисних копалин зобов’язане мати в своєму складі геологічну службу. На керівника підприємства покладається відповідальність за укомплектування геологічної служби необхідним штатом працівників, забезпечення її спеціально обладнаними приміщеннями, обладнанням, спорядженням, приладами і матеріалами, необхідними для роботи. Відповідно до п. 4.4 основних положень інструкції «Геологічні роботи на вуглевидобувних підприємствах України» (далі — Інструкція) геологічні роботи на вугледобувних підприємствах повинні виконуватись геологічною службою підприємства.

    Чисельність працівників геологічної служби визначається Інструкцією у залежності до обсягів геологічних робіт і складності гірничо-геологічних умов. Крім того, на шахтах, що розробляють пласти, небезпечні за раптовими викидами вугілля, породи, газу, гірничими ударами та іншими газодинамічними і геодинамічними явищами, додатково з розрахунковою чисельністю вводиться геолог з прогнозу.

    Геологічна служба відповідає за своєчасну підготовку, якість і повноту геологічної документації і повинна брати участь у розробці перспективних річних і квартальних планів розвитку гірничих робіт, забезпечувати геологічними і гідрогеологічними даними по дільницям, що плануються до відпрацювання, та сусідніх з ними дільницях, а також визначати напрями і завдання науково-дослідних, геологорозвідувальних і геофізичних робіт з геологічних питань.

    Фахівці управління гірничого нагляду під час проведення моніторингів діяльності геологічних служб на шахтах ДП «Первомайськвугілля» та АТ «Лисичанськвугілля» приділяють увагу якості складання геологічної документації, своєчасності та в повному обсязі проведення геологічних досліджень при веденні гірничих робіт у шахті, а також визначення меж небезпечних зон та попередження керівників виробничих дільниць при підході робіт до цих зон.

    За результатами моніторингів керівникам підприємств надаються пропозиції щодо усунення виявлених недоліків, що впливає на своєчасність прийняття заходів для забезпечення безпеки виконання гірничих робіт у шахті.

Прочитано 268 раз Последнее изменение Середа, 23 Вересень 2020 12:49
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация