UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 22 Вересень 2020 11:56

Інспектором Головного управління Держпраці проведено нараду з працівниками ФГ «Затишне»

Оцените материал
(0 голосов)

    Протягом вересня 2020 року інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв'язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, з працівниками ФГ «Затишне» (Кремінський район) відбулася нарада на тему: «Профілактика травматизму в осінньо-зимовий період».

    Присутнім було роз’яснено, що з настанням холодів кількість травм як серед населення в цілому, так і серед працівників підприємств і організацій значно зростає. Саме тому важливо підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь.

    У холодну пору року під час роботи на працівників можуть впливати такі несприятливі погодні умови: знижена температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина), сильний вітер тощо. За мінусових температур погіршуються умови руху, керування та проведення технічного обслуговування засобів виробництва, виникає небезпека замерзання систем охолодження в конструктивних елементах систем, де застосовують воду.

    Від впливу сезонних погодних умов найбільш залежать окремі види діяльності працівників, зокрема: роботи на відкритих майданчиках, у приміщеннях, які не обігріваються, працівників, робота яких має пересувний характер, робота, пов’язана з охороною об’єктів тощо. Крім того, зростання кількості нещасних випадків в осінньо-зимовий період пов’язане з людським фактором: порушенням трудової та виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці, режиму праці та відпочинку, невикористання засобів індивідуального захисту, порушенням вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів тощо.

    У 2020 році ситуація ускладнюється ще й пандемією COVID-19. Під час підготовки підприємств до роботи в осінньо-зимовий період обов’язково потрібно вжити всіх можливих заходів для профілактики поширення коронавірусної хвороби серед працівників.

    Холодний період року — це період року, який характеризується середньодобовою температурою зовнішнього повітря, що дорівнює +100C і нижче. Для робочої зони виробничих приміщень встановлюються оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови з урахуванням важкості виконуваної роботи та періоду року. При одночасному виконанні в робочій зоні робіт різної категорії важкості рівні показників мікроклімату повинні встановлюватись з урахуванням найбільш чисельної групи працівників.

    Особливу увагу в ході наради інспектор Головного управління Держпраці приділив питанням підготовці до осінньо-зимового періоду.

    Охорона праці в осінньо-зимовий період передбачає розробку та введення в дію на кожному підприємстві з урахуванням місцевих умов організаційних та технічних заходів із зазначенням конкретних термінів виконання та відповідальних осіб.   

    Для зменшення впливу на виробництво несприятливих погодних умов зазвичай здійснюють: перевірку тримальних та огороджувальних конструкцій будівель і споруд та усунення пошкоджень гідроізоляції фундаментів відповідно до вимог нормативної та проектної документації; перевірку справності покрівлі та водостоків для відведення атмосферних і талих вод із даху будівлі; перевірку технічного стану обладнання електроустановок, мереж водопостачання, каналізації і теплопостачання, а також вентиляційних систем; промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж; перевірку справності і готовності до роботи взимку вікон, ліхтарів, воріт, дверей та інших об’єктів, що відчиняються; перевірку опалювальної системи та приладів обігріву; утеплення за необхідності приміщень будівель і споруд тощо.

     Крім того, працівників забезпечують відповідними засобами індивідуального захисту (одяг, взуття, рукавиці) згідно з вимогами законодавства, робочим інвентарем для прибирання снігу та льоду, а також піском та іншими протиожеледними матеріалами. Для попередження можливого переохолодження працівників у холодний період в приміщеннях, де на робочих місцях мікрокліматичні умови нижче допустимих величин, планують:

 • влаштування повітряних або повітряно-теплових завіс біля воріт, технологічних отворів у зовнішніх стінах, а також тамбурів-шлюзів;
 • виділення спеціальних місць для обігріву, встановлення засобів для швидкого та ефективного обігріву верхніх і нижніх кінцівок (локальний променево-контактний обігрів тощо);
 • встановлення внутрішньозмінного режиму праці та відпочинку для надання працівникам можливих перерв у роботі для обігріву.

    Працівникам, котрі працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час. Обладнати такі приміщення для обігрівання і відпочинку працівників — обов’язок власника підприємства або уповноваженого ним органу.

   Розглядаючи з учасниками наради питання про роботу транспортних засобів в осінньо-зимовий період, фахівець ГУ Держпраці у Луганській області зазначив, що для забезпечення роботи транспортних засобів в осінньо-зимовий період роботодавець має організувати:

 • проведення сезонного технічного обслуговування машин;
 • заміну автомобільних шин на зимові;
 • утеплення кабін і двигунів машин та перевірку справності опалювальних пристроїв;
 • заміну мастила в агрегатах і вузлах машин на зимове;
 • заправлення системи охолодження двигуна низькозамерзаючою рідиною;
 • перевірку справності склоочисників;
 • підготовку засобів для полегшення запуску двигуна в холодний період року;
 • утворення запасу зимових сортів палива, мастила, низькозамерзаючої рідини, гумотехнічних виробів, експлуатаційних матеріалів та інше.

    Окрім цього, було приділено увагу і питанню безпечного використання опалювальних приладів. Власник підприємства зобов’язаний подбати про безпечне використання на підприємстві опалювальних приладів. Для попередження надзвичайних ситуацій на підприємстві, необхідно дотримуватись таких правил:

 • нові підключення приладів слід проводити з урахуванням допустимого струмового навантаження електромережі;
 • електронагрівальні прилади мають бути встановлені на поверхні з негорючого матеріалу та на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів;
 • нагрівальні робочі частини електроприладів мають бути закриті захисними екранами або кожухами;
 • при опаленні невеликих приміщень масляними радіаторами та електропанелями із закритими нагрівальними елементами вони повинні мати справний індивідуальний електрозахист і терморегулятор;
 • увімкнені електрообігрівальні прилади не можна залишати без нагляду.

    Також, передбачаючи можливе максимальне навантаження на енергосистему у разі введення в дію в регіоні графіків аварійних відключень та (або) обмежень споживання електричної енергії і потужності, роботодавцю до початку опалювального сезону необхідно спланувати порядок введення в дію на підприємстві відповідних протиаварійних заходів.

    Важливим є своєчасне проведення з обслуговувальним персоналом котелень підприємства повторних інструктажів та навчання з питань охорони праці.

    В ході обговорення протипожежних заходів в осінньо-зимовий період було наголошено, що особливу увагу необхідно звернути на забезпечення протипожежних заходів та провести практичні навчання і перевірку вміння використання працівниками первинних засобів пожежогасіння. З цією метою також слід перевірити: справність первинних засобів пожежогасіння; наявність та укомплектованість протипожежних щитів; можливість вільного доступу до будівель, споруд, водоймищ, підступи до пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння; наявність плану та шляхів евакуації працівників при виникненні надзвичайної ситуації. .

    Наприкінці наради інспектор Головного управління Держпраці у Луганській області звернув увагу учасників наради на загальні вимоги безпеки у зимовий період та зазначив, що із настанням холодів суттєво підвищується імовірність падіння під час пересування. Роботодавцю слід особливу увагу звернути на стан пішохідних доріжок та внутрішньої території підприємства, завчасно подбати про наявність піщано-соляних сумішей та інвентарю для прибирання снігу. Щоб уникнути травмування робітників необхідно завчасно попередити їх, що під час пересування в несприятливих погодних умовах потрібно рухатися пішохідними доріжками, бути взутими у зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві, бути уважними та обходити небезпечні місця, тримаючись на певній відстані від будівель, щоб не травмуватись від падіння з даху снігу чи бурульок, бути уважними під час переходу проїжджої частини дороги та при пересуванні східцями, а також не носити в руках тяжкі речі та не тримати руки в кишенях під час пересування при обледенінні.

   Виконання цих заходів, а також вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці сприятиме створенню здорових і безпечних умов роботи та запобігатиме нещасним випадкам на виробництві. Пам’ятайте, профілактика травматизму в осінньо-зимовий період – найкращий засіб захистити працівників!

Прочитано 179 раз Последнее изменение Вівторок, 22 Вересень 2020 12:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация