UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 15 Вересень 2020 08:00

Посадовою особою Головного управління Держпраці була проведена відеоконференція з представниками Троїцької територіальної громади

Оцените материал
(0 голосов)

     14 вересня 2020 року відбулася відеоконференція з представниками Троїцької територіальної громади Луганської області та підприємцями смт Троїцьке за участю посадової особи відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

     Під час заходу було висвітлені актуальні питання щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині легалізації трудових відносин.

     Офіційне працевлаштування працівника - гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору.

     При укладенні трудового договору існують певні вимоги до його форми: трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.      Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема у випадках, коли на цьому наполягає працівник.

     Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).

     Окрему увагу приділено відповідальності за використання найманої праці без укладення трудового договору, а саме роботодавець несе адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність. При цьому такі види відповідальності застосовуються незалежно один від одного. 

     До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, а також фізичних осіб-підприємців, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі статті 41 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі - КпАП). Адміністративна відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адміністративного штрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час інспекційного відвідування роботодавців.

     Розслідування кримінальної справи у загальному порядку проводять слідчі органи МВС відповідно до частини 1 статті 216 Кримінально процесуального Кодексу на підставі звернення працівників про скоєння злочину посадових осіб або на підставі акту перевірки органу Держпраці. Рішення щодо притягнення до кримінальної відповідальності приймає суд.

     Також до підприємств або фізичних осіб-підприємців, якщо вони є роботодавцями, застосовується відповідальність згідно зі статтею 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

     Слід звернути увагу, що статтею 265 КЗпП не зазначено строків давності для притягнення суб’єктів господарювання до фінансової відповідальності. Проте притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю має здійснюватися відповідно до статті 265 КЗпП, яка діяла на день виявлення порушення (підписання акту інспекційного відвідування).

     Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Прочитано 271 раз Последнее изменение Вівторок, 15 Вересень 2020 08:09
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация