UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 10 Вересень 2020 06:35

За участю посадовця Головного управління Держпраці у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості відбулась відеоконференція

Оцените материал
(1 Голосовать)
     08 вересня 2020 року відбулася відеоконференція на платформі ZOOM у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості за участю  посадової особи відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.
     Під час заходу обговорювалися актуальні питання дотримання вимог законодавства про працю, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, важливості легалізації трудових відносин, розміру та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
     Зазначено, що трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
     У окремих випадках роботу можна виконувати не за трудовим договором, а на іншій юридичній підставі. Зокрема, можливе виконання роботи за договорами цивільно-правового характеру. Найпоширенішими серед цивільно-правових договорів — договори на виконання робіт, так звані договори підряду та надання послуг.  Регулювання цивільно-правових, відносин відбувається за Цивільним кодексом України главами 61 та 63 відповідно. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
     За працівником, з яким укладено трудовий договір, зберігаються гарантії і компенсації, встановлені законодавством про працю. Виконавець робіт за цивільно-правовим договором отримує лише грошову винагороду за виконані роботи та надані послуги.
     Окрему увагу звернено на відповідальність за неоформлені трудові відносини з працівниками, приховування фактично відпрацьованого робочого часу та заробітної плати шляхом її виплати «в конверті», підміну фактичних трудових договорів цивільно-правовими, господарськими договорами про надання послуг/ виконання робіт для приховування найманої праці.
Прочитано 192 раз Последнее изменение Четвер, 10 Вересень 2020 06:40
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация