UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 09 Вересень 2020 10:55

Працівникам фізичної особи-підприємця надано технічну консультацію щодо підготовки газового обладнання до початку опалювального періоду

Оцените материал
(3 голосов)

    08 вересня головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провів технічну консультацію з працівниками ФОП Васильченко О.Д. (Білокуракинський район).

    В ході заходу інспектор Головного управління Держпраці звернув увагу присутніх на необхідності проведення ретельної підготовки газового обладнання підприємств до початку осінньо-зимового опалювального періоду. Неправильне користуванням газовими приладами, порушення правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах призводить до нещасних випадків. До уваги слухачів були доведені вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків:

   Витяг з V.6. Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків (ПБСГ НПАОП 0.00-1.76-15)

    "6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

    Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

    6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

  • відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;
  • прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);
  • герметичність;
  • відокремленість;
  • наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
  • наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
  • справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
  • відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    Зоною вітрового підпору оголовку каналу є простір нижче ліній, проведених під кутом 45° до горизонту від найбільш високих точок, розташованих поблизу споруд і дерев.

    Площа перетину з'єднувального патрубка від газового приладу до димоходу не повинна бути меншою ніж площа перетину патрубка газового приладу, який приєднують до димоходу.

    Нормальною тягою димоходу вважається мінімальне розрідження
в димоході, встановлене державними стандартами на прилади і апарати, які підключені до димоходу, але не менше 2 Па (0,2 мм. вод. ст.).

   6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах.

   При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату". 

   Наприкінці надання технічної консультації інспектором Головного управління Держпраці були наведені приклади та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

   Під час проведення цього та подібних превентивних заходів, особлива увага приділяється підготовці системи газопостачання та опалення до опалювального осінньо-зимового періоду з метою забезпечення безпечної експлуатації підприємствами системи газопостачання в холодний період року.

Прочитано 142 раз Последнее изменение Середа, 09 Вересень 2020 10:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация