UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 27 Серпень 2020 08:47

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо необхідності проведення атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

     Головне управління Держпраці у Луганській області, надає роз’яснення і нагадує про необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах та організаціях усіх форм власності з метою регулювання відносин між адміністрацією і працівниками у галузі реалізації прав на здорові та безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, інші пільги та компенсацію за роботу в несприятливих умовах праці. Атестація робочих місць проводиться відповідно до таких нормативних документів:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі - Порядок), затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442;
  • Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).

     Атестація робочих місць проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої в навчальному закладі визначаються наказом у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

     Керівник видає наказ про результати атестації робочих місць за умовами праці, в якому визначає права працівників на пільги та компенсації. Крім того, він затверджує план невідкладних заходів щодо поліпшення умов праці. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії і посади яких внесено до переліку.

     Звертаємо увагу, що у шкільних навчальних закладах до переліку робочих місць, робіт, професій і посад, працівникам яких, за роботу в шкідливих і важких умовах праці надаються щорічні додаткові відпустки та доплати, включаються такі професії, як: кухар, оператор котельні, машиніст із прання та ремонту спецодягу, підсобний робітник та ін.

     Порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення тягне за собою притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності згідно з ч. 5 ст. 41 Кодексу Законів України про адміністративні порушення у розмірах, передбачених цією статтею. Водночас сплата штрафу не звільняє роботодавця від проведення атестації.

Прочитано 152 раз Последнее изменение Четвер, 27 Серпень 2020 08:50
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация