UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 17 Липень 2020 07:45

В ході відвідувань фізичних осіб-підприємців інспектори праці Головного управління Держпраці надали низку роз’яснень щодо дотримання законодавства про працю

Оцените материал
(1 Голосовать)

    15 липня 2020 року з фізичними особами – підприємцями, які здійснюють свою діяльність на території ДП "РУБІЖАНСЬКИЙ РИНОК" ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛСПОЖИВСПІЛКИ відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1132) відбулися відвідування роботодавців інспекторами праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Метою відвідувань було інформування громадян про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин. Зокрема, під час відвідувань фізичні особи - підприємці ознайомились з порядком укладання трудового договору. Інспектори Головного управління Держпраці звертали увагу людей, що статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і трудову книжку. Якщо для цієї роботи (посади) законодавчо встановлена ​​вимога щодо освіти, кваліфікації, стану здоров'я, необхідно також надання документів, що підтверджують відповідність цим вимогам. Трудовий договір не може бути укладений з громадянином, який має медичний висновок про протипоказання запропонованої роботи за станом здоров'я.

    На підставі вимог статті 29 КЗпП України до початку виконання працівником трудових обов'язків роботодавець повинен:

  • визначити робоче місце і забезпечити працівника всіма необхідними для роботи засобами;
  • ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку і з положеннями колективного договору;
  • проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони;
  • роз'яснити працівникові його права, обов'язки, пільги, компенсації і проінформувати під розписку про умови праці.

    Відповідно статті 22 КЗпП України не допускається необґрунтована відмова в прийомі на роботу або будь-яке пряме або непряме встановлення переваг залежно від походження, соціально-майнового стану, расово-національної приналежності, статі, мови, політично-релігійних переконань, місця проживання.

    Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Відповідно статті 27 КЗпП України визначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців. До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

    Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

Прочитано 298 раз Последнее изменение П'ятница, 17 Липень 2020 07:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация