UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 17 Липень 2020 06:20

Фахівець Головного управління Держпраці провела онлайн-нараду з представниками Троїцької ОТГ

Оцените материал
(1 Голосовать)

    16 липня 2020 року посадовою особою Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено онлайн-нараду з представниками Троїцької територіальної громади Луганської області щодо результатів здійснення державного нагляду під час здійснення контрольних повноважень, складання висновку та вимоги відповідно до Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1132) (далі – Порядок № 823).

    Фахівець Головного управління Держпраці поінформувала співрозмовників, що згідно пункту 16 Порядку №823 за результатами здійснення державного нагляду складається висновок, а у разі виявлення порушень законодавства про працю та/або недоліків під час здійснення контрольних повноважень також складається вимога. Також в ході онлайн-наради її учасникам були надані наступні роз’яснення щодо заповнення документації за результатами здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

    «Висновок складається у двох примірниках, що підписуються уповноваженою посадовою особою, яка здійснювала державний нагляд, та керівником об’єкта нагляду або уповноваженою ним посадовою особою.

     Один примірник висновку залишається в об’єкта нагляду.

    Якщо керівник об’єкта нагляду або уповноважена ним посадова особа не погоджуються з викладеною у висновку інформацією, керівник об’єкта нагляду або уповноважена ним посадова особа підписують висновок із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною.

    Об’єкт нагляду може подати зауваження не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати підписання висновку. Рішення про результати розгляду поданих зауважень надається уповноваженою посадовою особою не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати їх надходження.

    Вимога вноситься об’єкту нагляду не пізніше ніж протягом наступного дня після підписання висновку, а в разі наявності зауважень - наступного дня після їх розгляду.

    У вимозі зазначається строк для усунення виявлених порушень та/або недоліків під час здійснення контрольних повноважень, причин і умов, які до них призвели, вчинення дій, спрямованих на ефективне здійснення контрольних повноважень. У разі встановлення строку виконання вимоги більше ніж три місяці в ній визначається графік та заплановані заходи щодо її виконання з відповідним інформуванням уповноваженої посадової особи згідно з визначеною у вимозі періодичністю.

    Стан виконання вимоги перевіряється після закінчення зазначеного у ній строку виконання, якщо об’єкт нагляду не надав відповіді або надав її в обсязі, недостатньому для підтвердження фактів її виконання.

    У разі відмови керівника об’єкта нагляду чи уповноваженої ним посадової особи від підписання або у разі неможливості особистого вручення висновок та вимога складаються у трьох примірниках.

    Два примірники висновку та вимоги надсилаються об’єкту нагляду рекомендованим листом з описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику висновку та вимоги, що залишаються в уповноваженої посадової особи, зазначаються реквізити поштового повідомлення, яке долучається до матеріалів інспекційного відвідування.

    Об’єкт нагляду зобов’язаний повернути уповноваженій посадовій особі підписаний примірник висновку та вимоги не пізніше ніж через три робочих дні з дати його отримання.

    У разі ненадходження в установлений строк підписаного примірника висновку та вимоги вони вважаються такими, що належним чином отримані, об’єкт нагляду з ними ознайомлений, а зауваження до їх змісту в об’єкта нагляду відсутні. Про зазначене об’єкту нагляду повідомляється рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    У разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих висновком, після розгляду зауважень об’єкта нагляду (у разі їх надходження) уповноважена посадова особа проводить аналіз зібраних матеріалів, за результатами якого вносить вимогу та/або вживає заходів до ініціювання притягнення до відповідальності посадової особи за порушення законодавства під час здійснення контрольних повноважень.

    У разі систематичного невиконання або неналежного виконання інспектором праці без поважних причин контрольних повноважень Держпраці на підставі відповідних висновків уповноважених посадових осіб скасовує службове посвідчення такого інспектора праці.

    Вимога або висновок уповноваженої посадової особи можуть бути оскаржені в 10-денний строк з дати їх отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці.

    У разі незгоди з рішенням керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці таке рішення може бути оскаржене до керівника або заступника керівника Держпраці.

    Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання вимоги.

    Скарга розглядається у 30-денний строк з дати її надходження, якщо інше не встановлено законом.

    За результатами розгляду скарг висновок та/або вимога можуть бути скасовані повністю або в окремій частині».

    Завдяки проведенню цієї онлайн-наради представники Троїцької територіальної громади мали змогу отримати від фахівця Головного управління Держпраці у Луганській області роз’яснення на актуальні питання щодо оформлення результатів здійснення державного нагляду. Робота з проведення подібних заходів триває.

Прочитано 222 раз Последнее изменение П'ятница, 17 Липень 2020 06:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация