UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 14 Липень 2020 07:04

Фахівцями Головного управління Держпраці проведено розслідування нещасного випадку з працівником шахти «Гірська»

Оцените материал
(0 голосов)

    Комісія, утворена наказом Головного управління Держпраці у Луганській області, провела спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався з працівником Відокремленого підрозділу шахта «Гірська» Державного підприємства «Первомайськвугілля».

    Нагадуємо, що 16 червня 2020 року в м. Гірське Попаснянського району на території Відокремленого підрозділу шахта «Гірська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» під час підйому на покрівлю відра з піском (за допомогою мотузки та монтажного блоку) воно розгойдалося і вдарило по рамі вітража. Внаслідок удару розбилося скло вітражу та шматок розбитого скла травмував голову потерпілого, який стояв на землі.

    За результатами розслідування спеціальна комісія дійшла висновку, що зазначений нещасний випадок згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, акт Н-1/П береться на облік підприємством.

    Основна причина нещасного випадку – організаційна, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо. Супутні причини також організаційні:

  • неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність;
  • незабезпеченість засобами індивідуального захисту;
  • порушення трудової і виробничої дисципліни.

    Порушено статті 14, 18 Закону України «Про охорону праці», п 1.17 розділу IV ПРАВИЛ охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 19.12.2013  № 966, додатку 3 до «Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29 листопада 2018 року №1804 (НПАОП 0.00-7.17-18).

    Спеціальною комісією були розроблені заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам у майбутньому.

Прочитано 214 раз Последнее изменение Вівторок, 14 Липень 2020 07:23
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация