Искать


 

Середа, 20 Квітень 2016 08:12

Інтерв’ю з начальником відділу розслідування ГУ Держпраці

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інтервю з начальником відділу розслідування ГУ Держпраці

        Щодня фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області проводять превентивні заходи з охорони праці на підприємствах області. Та не дивлячись на усі зусилля Управління та керівників підприємств, нещасні випадки все-таки трапляються. В таких ситуаціях задля розслідування обставин нещасного випадку створюється спеціальна комісія, до складу якої входять співробітники відділу розслідування та інших, відповідних до специфіки підприємства, відділів ГУ Держпраці.

       Про рівень та причини травматизму на підприємствах Луганської області та особливості роботи спеціальних комісій з розслідування нещасних випадків ми поговорили з начальником відділу розслідування, аналізу та обліку аваріі і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області – Кустрею Ігорем Борисовичем.

      - Ігоре Борисовичу, розкажіть, будь ласка, про роботу вашого відділу. Як до вашого відділу потрапляє інформація про нещасні випадки?

      - Інформація про нещасні випадки передається представниками роботодавця на факс відповідальному черговому, який знаходиться цілодобово на чергуванні. Він передає цю інформацію керівництву Головного управління, у тому числі до відділу розслідування, аналізу та обліку аварії і виробничого травматизму Головного управління .

      Також від начальників відділів державного нагляду, на підприємствах яких стався нещасний випадок, ця інформація дублюється з використанням телефонного зв’язку. Потім від підприємств передається повідомлення встановленої форми про нещасний випадок на паперовому носії.

        - Як реагує відділ на інформацію щодо нещасного випадку?

     - При отриманні інформації про нещасні випадки з тяжкими наслідками керівництвом приймається рішення щодо необхідності проведення спеціального розслідування або доручення розслідування нещасного випадку комісії підприємства. Комісії підприємства доручаються взагалі лише ті випадки, які не пов’язані з експлуатацією машин, механізмів та іншого виробничого устаткування. Наприклад, робітник при пересуванні на території підприємства не утримав рівновагу, впав та отримав перелом ноги.

      По іншим нещасним випадкам, що підлягають спеціальному розслідуванню терміново спільно з відділами державного нагляду та відповідними установами та організаціями формується комісія, у складі передбаченому діючим порядком розслідування. Необхідно зазначити, що при формуванні комісії в нашому регіоні інколи виникають проблемні питання, а саме: залучення до складу комісії представників профспілкових органів обласного рівня. Станом на теперішній час немає обласної федерації профспілок. У зв’язку з цим у кожному разі доводиться індивідуально вирішувати це питання.

      Отриману інформацію робітники відділу обробляють у програмному комплексі «Травматизм ТУ» та передають до Держпраці України з метою формування узагальненої бази даних та розрахунку показників виробничого травматизму по Головним управлінням та за видами економічної діяльності.

        - Чи буває, що роботодавці приховують нещасні випадки?

     - З часу утворення Головного управління нашими спеціалістами проводиться постійний моніторинг прихованих нещасних випадків шляхом оперативного вивчення екстрених повідомлень, отриманих від лікувально-профілактичних закладів Луганської області та звернень громадян, які надходять до консультаційних центрів та до сектору звернення громадян. Отримана інформація ретельно вивчається спільно з відділами державного нагляду. За поточний період прихованих нещасних випадків не виявлено.

     - Які заходи ви можете впровадити відносно підприємств, на яких стався нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом?

       - Однією з головних задач комісії з розслідування нещасних випадків є розробка заходів щодо усунення причин настання нещасних випадків та запобігання у подальшому. Усі випадки різні, тому немає єдиного попереджувального заходу. У кожному разі заходи розробляються індивідуально.

        Але в усіх випадках необхідно впровадження грамотної політики з охорони праці керівництвом спільно з організаціями, які здійснюють громадський контроль з питань охорони праці на підприємстві за додержанням працівниками нормативно-правових актів, що регламентують безпеку виробничих процесів.

      - Ви говорили, що ваш відділ передає інформацію про нещасні випадки до Держпраці України з метою формування узагальненої бази даних. За вашою статистикою, скільки нещасних випадків у Луганській області сталося протягом І кварталу 2016року?

      У першому кварталі 2016 року у Луганській області всього сталося 30 нещасних випадків, у тому числі:нещасних випадків зі смертельним наслідком – 2, нещасних випадків з тяжкими наслідками – 4, групових нещасних випадків – 1 (2 потерпілих) , природня смерть на виробництві – 3.

      - Яка динаміка змін статистики нещасних випадків на виробництві в порівняні з попередніми періодами?

      Порівняння даних 2015р з 2014р не можливо в зв’язку з тим, що значна кількість підприємств залишилося на території не підконтрольній Українській владі. А в порівнянні І кварталу поточного року в порівнянні з аналогічним періодом є незначні позитивні зміни, а саме зменшення в поточному періоді : випадків загального характеру – на 3 випадки; нещасних випадків зі смертельним випадком – на 1 випадок.

     - Найчастіші причини нещасних випадків? Які основні фактори, від яких залежить кількість нещасних випадків на тому чи іншому підприємстві?

   Нашим відділом щоквартально проводиться аналіз причин нещасних випадків що сталися на підконтрольних підприємствах нашої області. Існує декілька видів аналізу виробничого травматизму. На Ваше запитання приведу данні аналізу по причинам настання нещасних випадків за 2015 рік.

     Із 105 нещасних випадків що сталися в попередньому році: по технічним причинам – 13; по організаційним – 60; по психофізіологічним –32 при цьому, в 50 випадках до нещасних випадків призвели дії роботодавців, а в 51 випадку - дії працівників, в 4 випадках причинами стали бойові дії в зоні АТО.
    Ці дані, а саме наявність значної кількості психофізіологічних причин (30 %) свідчать про актуальність теми, яка призначена в поточному році девізом заходів з нагоди Дня охорони праці - «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

      Дякуємо за інтерв’ю, Ігоре Борисовичу! Бажаємо вашому відділу успіхів у роботі!

 

 

Прочитано 988 раз Последнее изменение Середа, 20 Квітень 2016 08:26
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация