UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 07 Липень 2020 07:29

Головне управління Держпраці звертає увагу на безпеку праці під час збирання врожаю у літній період

Оцените материал
(0 голосов)

    Протягом червня 2020 року інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на сільськогосподарських підприємствах області під час проведення зернозбиральних робіт.

    Тож нагадуємо про умови праці під час літнього збирання врожаю та надаємо рекомендації, як запобігти отриманню працівниками теплових та сонячних ударів.

    Умови праці працівників сільського господарства мають свої особливості у порівнянні з робітниками промислових підприємств. Насамперед, це — мікрокліматичні особливості (температура, вологість повітря, швидкість руху повітря, сонячна радіація), які діють на всіх робітників, які працюють на відкритому повітрі. Особливістю є те, що, як правило, на організм діють вказані фактори поєднано, посилюючи дію один одного.

    Крім метеофакторів, під час польових робіт у літній період, на організм можуть діяти й інші небезпечні виробничі фактори. Так, при роботі на сільськогосподарській техніці на працівників діють шум і вібрація. На робітників, що працюють з рослинами можуть діяти окремі види рослин, як фактор, який викликає алергічні реакції, особливо в тих випадках, коли рослини оброблені різними хімікатами. Слід також остерігатись укусів отруйних змій, диких тварин, комах. Також характерне збільшення випадків укусів кліщів, що може призвести до дуже небезпечних хвороб. Тому, в разі проведення робіт, коли ноги знаходяться в високій траві, при знаходженні в чагарниках, періодично слід оглядати своє тіло. При виявленні кліщів потрібно в цей же день, або не пізніше наступного дня, звернутись до лікаря.

    Але, звичайно, насамперед, під час виконання робіт на відкритому повітрі у літній період небезпечним фактором, який діє на працівників є дія високої температури. У замкнених виробничих просторах із металевими каркасами (залізничні вагони, локомотиви, салони автомобілів, тракторів, комбайнів, ємності) температура повітря швидко нагрівається до 45–55 °С.

Тож, як запобігти перегріванню організму людини?

    Щоб у працівників не виникло перегрівання, необхідно упроваджувати технічні і санітарно-гігієнічні заходи, які знизять рівень теплового випромінювання на робочому місці. Основні з них це:

  • застосовуйте теплоізоляційні матеріали, охолоджувальні та вентиляційні установки, дистанційне керування, спеціальні засоби індивідуального захисту відповідно до характеру виробничого процесу;
  • забезпечте працівників спеціальним питним і харчовим раціоном, щоб відновити водно-сольову рівновагу;
  • організуйте попередні та періодичні медичні огляди осіб, які працюють за підвищеної температури навколишнього середовища.

    Для захисту від сонячного випромінювання потрібно захистити тіло легким одягом з натуральних тканин, на голову — зручним капелюхом.

    Важливе значення має і підтримування водного балансу організму. Воду потрібно пити невеликими порціями, але часто. При цьому температура води повинна бути близько +15 °С. Вода повинна бути відповідної якості, щоб не викликати шлунково-кишкових інфекцій.

Прочитано 182 раз Последнее изменение Вівторок, 07 Липень 2020 07:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация