UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 11 Червень 2020 05:26

Головне управління Держпраці інформує про завершення проведення технічного розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті

Оцените материал
(1 Голосовать)
    Відділ державного нагляду в газовому комплексі управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що закінчено проведення технічного розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що сталася 18 травня 2020 року у м. Рубіжне, в результаті якої постраждав громадянин 1941 року народження (чоловік отруївся чадним газом, що стало причиною його смерті).
    Після встановлення обставин, отримання висновку Луганського обласного бюро судово-медичної експертизи, приладового обстеження газового обладнання плити газової ПГ-2 та її пальників, обстеження стану електричних мереж квартири, де стався випадок, опитування осіб, причетних до аварії, комісія дійшла висновку, що аварія та смерть постраждалого (гостре отруєння оксидом вуглецю (чадним газом) настала внаслідок виділення продуктів горіння та плавлення пластмасових та пластикових виробів, що сталося внаслідок дії підвищених температур при їх тривалому впливу внаслідок роботи плити газової ПГ-2 та несправності електричної мережі квартири, про що свідчать сліди розплавлення та деформації предметів побуту: корпусу з кришкою електричного щита для розміщення ввідних автоматичних вимикачів; вимикача електричного освітлення кухні; внутрішнього пластика та теплоізоляції дверей холодильника, ін.
    Також було встановлено причини настання випадку, а саме були встановлені наступні технічні та організаційні причини:
  1. Технічні причини аварії 
  • Експлуатація газового обладнання квартири – газової плити ПГ-2 відбувалася з порушенням НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»:
  • Залишення газової плити ПГ-2 у працюючому стані на тривалий час, без нагляду - порушення вимог інструкції з експлуатації ПГ-2 та п. 5.2 глави 5, розділ V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правил безпеки систем газопостачання»;
  • Експлуатація газового приладу відбувалася за відсутності загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції приміщення кухні: вентиляційні канали кухні були закриті фанерою; під час роботи ПГ-2 була зачинена фрамуга вікна - порушення вимог п. 6.1, 6.2 глави 6, розділ V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правил безпеки систем газопостачання».

     2. Організаційна причина аварії:

  • Власником приміщення своєчасно не проводилась перевірка стану вентиляційних каналів квартири (порушення вимог п. 6.8 глави 6 розділу V  НПАОП 0.00-1.76-15 «Правил безпеки систем газопостачання»).
    Комісією з технічного розслідування були розроблені заходи для запобігання подібним аваріям. Нагадуємо, що дотримання Правил безпеки систем газопостачання береже ваше життя і здоров’я та оточуючих вас людей, будьте уважні та не залишайте включені в роботу газові прилади без нагляду!
Прочитано 305 раз Последнее изменение Четвер, 11 Червень 2020 05:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация