UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 02 Червень 2020 05:16

Як отримати компенсацію втраченого заробітку за час самоізоляції від COVID-19? – Роз’яснюють фахівці Головного управління Держпраці

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Право на отримання компенсації втраченого заробітку за час самоізоляції від COVID-19 мають усі працевлаштовані. Допомога фінансується у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

    Підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11». Такі лікарняні видаються, як і в загальних випадках, спочатку на п'ять днів з наступним продовженням.

    Щоб отримати від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11» своєму роботодавцю.

    У свою чергу, роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно.

    Розмір допомоги складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. Фонд здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п'ять днів оплачуються роботодавцем.

    Для медичних працівників компенсація складає 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.

Прочитано 270 раз Последнее изменение Понеділок, 01 Червень 2020 18:20
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация