UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 01 Червень 2020 12:44

Головне управління Держпраці інформує про вимоги безпеки та охорони праці під час транспортування, зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів

Оцените материал
(0 голосов)

    Під час проведення польових робіт в агропромисловому комплексі зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних зі застосуванням, транспортуванням та зберігання пестицидів. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. 

    Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням керівниками, спеціалістам та працівниками підприємств агропромислового комплексу під час всього періоду польових робіт. Слід посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму та організувати роботу згідно вимог  Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (НПАОП 01.0-1.02-18) у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів.

Основні вимоги безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив:

  1. Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та інших нормативно-правових актів у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів.
  2. Не дозволяється у темний час доби здійснювати роботи, пов’язані з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт.
  3. Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких у разі порушення герметичності упаковки може спричинити займання.
  4. Не дозволяється перевозити пестициди та протруєне насіння разом із біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами, а також із людьми.
  5. Не дозволяється використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тару від мінеральних добрив, навіть після її знешкодження (знезаражування). Тара з-під мінеральних добрив утилізується згідно з вимогами природоохоронного законодавства.
  6. У машинах, які застосовуються для роботи з пестицидами, усі з’єднання магістралей переміщення пестицидів (фланці, затички, штуцери, ніпелі, люки тощо) повинні мати ущільнювальні прокладки.

Прочитано 205 раз Последнее изменение Понеділок, 01 Червень 2020 12:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация