UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 01 Червень 2020 05:09

Фахівцями Головного управління Держпраці надано низку дистанційних роз’яснень представникам підприємств області

Оцените материал
(0 голосов)

    В період з 25 по 29 травня 2020 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області продовжили проведення превентивних заходів в дистанційному форматі з піднаглядними підприємствами Луганської області.

    В ході зазначених заходів з представниками суб’єктів господарювання було обговорено низку питань, пов’язаних з такими розділами нормативно-правових актів з охорони праці, як: НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» , НПАОП-0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями», НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та інших.

    Наприклад, під час одного з превентивних заходів фахівці Головного управління Держпраці надали роз’яснення щодо вибору безпечних засобів праці (V розділ НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників»), зокрема, представнику підприємства була надана наступна інформація.

    Органи керування засобом праці, які можуть створити небезпеку, мають бути добре видні і за необхідності належним чином позначені. Ці органи керування повинні відповідати вимогам ергономіки і бути розміщені таким чином, щоб їх використання не створювало додаткової небезпеки.

    Особи, які працюють біля головного пульта керування, повинні мати можливість упевнитись у відсутності людей у небезпечних зонах. Якщо це неможливо, повинна бути передбачена автоматична захисна система з акустичною сигналізацією. Працівник, якому загрожує небезпека, обумовлена пуском у дію або зупинкою засобу праці, повинен мати час і/або можливість швидко її уникнути.

    Система керування повинна бути надійною. Під час її вибору слід враховувати вірогідність відмови, поломки і заклинювання у передбачуваних умовах експлуатації.

    Приведення засобу праці у дію повинно бути можливим тільки за умови цілеспрямованих дій за допомогою призначеної для цього системи керування, яка повинна забезпечити приведення засобу праці в дію після зупинки незалежно від причини цієї зупинки. Ці вимоги не стосуються поновлення роботи або зміни параметрів під час виконання передбачених технологічним процесом наказів автоматичного керування.

    Система керування кожним засобом праці повинна забезпечувати надійне вимикання всього засобу праці. Кожне робоче місце повинно бути обладнане системою керування, яка забезпечувала б залежно від рівня небезпеки зупинку дії всього засобу праці або тільки його певної частини з тим, щоб привести його у безпечний стан.

Прочитано 198 раз Последнее изменение Понеділок, 01 Червень 2020 05:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация