UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 28 Травень 2020 11:56

Головне управління Держпраці інформує про особливості розслідування захворювання медпрацівників на COVID -19 як гострого професійного захворювання

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Захворювання на інфекційні хвороби медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб, належать до професійних захворювань (ст.39 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Перелік професійних захворювань затверджено постановою КМУ від 08.11.2000 № 1662.                                                                                                    

    08 квітня 2020 р. Державна служба України з питань праці роз’яснила, що лабораторно підтверджені випадки інфікування на COVID -19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID -19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених Постановою КабМіну № 337 від  17.04.2019р.

    Проблема розслідування випадків на коронавірусну хворобу полягає в тому, що інкубаційний період вірусу COVID -19 становить у середньому 5 днів та відповідно до ч.7 п.52 Порядку №337 такі випадки можна визнати пов’язаними з виробництвом тільки в разі, якщо стан здоров’я працівника раптово погіршився під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків у наслідок впливу шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, що підтверджено медичним висновком , який вказує про зв'язок гострого захворювання на коронавірусну хворобу потерпілого працівника з умовами праці (зокрема, якщо підтверджено контакт працівника із хворою особою на коронавірусну хворобу на робочому місці протягом однієї робочої зміни).

    Якщо такого медичного висновку немає, пов’язати подібний нещасний випадок з виробництвом проблематично, оскільки захворіти на COVID -19 можна у транспортному засобі загального користування , вдома, закладі торгівлі та інших місцях за межами роботи.

    Право надавати медичний висновок відповідно до п.3 Порядку №337 ( у разі гострого професійного захворювання) у формі рішення лікарсько-консультативної комісії має заклад охорони здоров’я за місцем амбулаторного обліку, лікування або обстеження потерпілого про встановлення зв’язку погіршення стану здоров’я працівника із впливом на нього важкості та напруженості трудового процесу, небезпечних, шкідливих виробничих факторів, психоемоційних причин або протипоказань за станом здоров’я виконувати роботу.

    Якщо працівник не забезпечений засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), захворів на коронавірусну хворобу під час виконання своїх функціональних обов’язків, то відповідно до Порядку №337 за результатами розслідування такий нещасний випадок однозначно має бути пов'язаний з виробництвом у зв’язку з тим, що роботодавець не створив належні умови праці цьому працівникові (зокрема, не забезпечив ЗІЗ). В усіх інших випадках захворювання на коронавірусну хворобу висновок комісії з розслідування повинен ґрунтуватися на медичному висновку, отриманому в установленому порядку.

    У спірних випадках остаточне рішення щодо встановлення діагнозу приймає центральна лікарсько-експертна комісія ДУ «Інститут медицини імені Ю.І. Кундієва НАМН України».

Прочитано 442 раз Последнее изменение Четвер, 28 Травень 2020 11:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация