UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 20 Травень 2020 06:41

Головне управління Держпраці звертає увагу роботодавців на необхідності своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(2 голосов)

    Однією із конституційних засад є право працюючих на належні, безпечні та здорові умови праці, згідно статті 43 Конституції України.

    Забезпечення права на належні, безпечні та здорові умови праці здійснюється за допомогою системи правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, які у своїй сукупності утворюють охорону праці.

    Розділом ІІ статті 5 Закону України «Про охорону праці» визначено, що під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

    Для визначення прав працівників на пільгове пенсійне забезпечення, пільг та компенсацій передбаченим законодавством України таких як : щорічна додаткова відпустка, доплата працівникам за умови праці, скорочена тривалість робочого тижня, видача молока та інших рівноцінних продуктів тощо, на підприємстві необхідно провести атестацію робочих місць за умовами праці.

    Атестація робочих місць за умовами праці проводиться згідно з порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01серпня 1992 року № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01 вересня 1992 року № 41.

    Отже, у будь-якому разі потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці працюючих у важких та шкідливих умовах праці, згідно якої роботодавець забезпечить працівникам соціальний захист.

Прочитано 206 раз Последнее изменение Середа, 20 Травень 2020 06:42
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация