UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 14 Травень 2020 13:46

Інспекторами Головного управління Держпраці надано низку роз’яснень щодо організації безпеки праці під час будівельних робіт

Оцените материал
(2 голосов)

    Інспекторами відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області під час дії карантину, з метою попередження виробничого травматизму та аварійних ситуацій на підприємствах будівельної галузі проводяться онлайн консультації та наради з керівниками та працівниками підприємств.

    При проведені заходів інспекторами відділу приділялась увага до змін і інновацій в законодавстві охорони праці та на те, що заходи з охорони праці на будівельних об'єктах покликані, з одного боку, створити сприятливі умови роботи для працівників, підвищуючи тим самим продуктивність праці і якість будівництва, а з іншого – захистити працюючих від нещасних випадків, ризик яких в будівництві традиційно є високим. Зовсім не випадково в Перелік робіт підвищеної небезпеки, в його останній редакції, включені не тільки окремі види будівельно-монтажних і оздоблювальних робіт, але і будівництво в цілому.

    Найважливіша роль в організації будівельного процесу відводиться розробці правил техніки безпеки і контролю над їх дотриманням. У будівництві виконання подібних завдань пов'язане з чималими труднощами, оскільки обстановка на будмайданчику і, відповідно, умови праці працюючих, постійно змінюються. Забезпечити безпеку праці допоможе професійне проектування, зокрема, складання технологічних карт для кожного конкретного будівельного об'єкту.

    Інструктаж з техніки безпеки є необхідним не тільки для знову прийнятих на роботу співробітників, але і для більш досвідчених будівельників. Допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки, таких як зварювання, утеплення та ізоляція елементів споруджуваного об'єкта з використанням скловати, бітумних мастик і бакелітових матеріалів, нанесення бетону методом напилення, забивання паль, цементування і зміцнення фундаментів, висотні та такелажні роботи може бути виданий працівникові тільки після проходження відповідного навчання. Охорона безпеки праці повинна виключити з вживання будь-яке несправне обладнання та інструменти, в особливості якщо вони входять в Перелік об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, тобто відносяться до розряду електричного, зварювального або підймального обладнання.

    З обережністю слід ставитися також до нових видів обладнання, технологій і матеріалів: використання їх у процесі допустимо тільки при наявності дозвільних документів, сертифікатів отриманих відповідно до чинного законодавства України.

    Оскільки зведення, монтаж та демонтаж будинків та споруд також віднесено до робіт із підвищеною небезпекою, то охорона праці в будівництві висуває в якості обов'язкової вимоги отримання дозвільного документа на ведення будівельних робіт. Докладні консультації, пов'язані з отриманням цього документа, можна отримати на консультаційних пунктах у інспекторів відділу.

Прочитано 218 раз Последнее изменение Четвер, 14 Травень 2020 13:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация