UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 13 Травень 2020 13:13

Фахівці Головного управління Держпраці надають роз’яснення щодо права громадян на працю

Оцените материал
(1 Голосовать)
    Право громадян України на працю, на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. 
    Стаття 43 Конституції України закріплює право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для ефективної зайнятості населення, сприяє працевлаштуванню, підготовці і підвищенню трудової кваліфікації. Обов'язок держави забезпечити громадянам право на працю, що випливає із статті 2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та зводиться до такого:
1) створення умов для ефективної зайнятості населення;
2) сприяння працевлаштуванню;
3) сприяння підготовці та підвищенню трудової кваліфікації;
4) перепідготовка працівників.
    Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством. 
Прочитано 256 раз Последнее изменение Середа, 13 Травень 2020 13:15
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация