UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 12 Травень 2020 07:15

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо надання відпусток без збереження заробітної плати

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня 2020 року в зв’язку з чим до Головного управління Держпраці у Луганській області були направлені звернення громадян та роботодавців, надані чисельні роз’яснення інспекторами праці у телефонному режимі та соціальних мережах стосовно питання надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати.

    Роз’яснюємо працівникам та роботодавцям питання надання відпусток без збереження заробітної плати. Постановою від 02 квітня 2020 року № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» Кабінет Міністрів України постановляє: внести до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (Офіційний вісник України, 2020 рік, № 23, ст. 896) — із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року   № 215, від 20 березня 2020 року № 242, від 25 березня 2020 року № 239 та від 29 березня 2020 року № 241 зміни.                                                                                                                                                        

    Статтею 84 Кодекс Законів про працю України (далі - КЗпП України) встановлено, що у випадках, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

    У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті.

    Статтями 25 та 26 Закону України «Про відпустки» передбачено можливість надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати:

1) відпусток, що надаються обов’язково певним категоріям працівників або при настанні певних обставин; 

2) відпусток, що надаються за згодою сторін.

    Випадки, коли відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку, перелічені у статті 25 Закону «Про відпустки». Тривалість таких відпусток розрізняється залежно від підстави для їх надання.        

    Відповідно до вимог статті 26 Закону України «Про відпустки» відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін надається: за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

    У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті.

    Таким чином, будь-який працівник за згодою із роботодавцем може отримати відпустку без збереження заробітної плати відповідно вимог частини третьої статті 26 Закону України «Про відпустки».

Прочитано 356 раз Последнее изменение Вівторок, 12 Травень 2020 07:18
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация