UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 30 Квітень 2020 10:43

Головне управління Держпраці надає роз'яснення щодо порядку залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні

Оцените материал
(0 голосов)

    Кожен, хто працює, має право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня, вихідних та святкових днів.

    Порядок визначення та надання вихідних днів на підприємстві встановлюється в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку, погодженими із профспілкою. За п’ятиденним робочим тижнем працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а за шестиденним - один вихідний день (стаття 67 Кодекс законів про працю України).

    Відповідно до частин четвертої та п’ятої статті 67 Кодексу законів про працю України визначено, що з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

    Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

   Частиною другою статті 71 Кодексу законів про працю України визначено, що залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

    1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

    2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

    3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

    4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

    Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

    Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107  цього Кодексу. Робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:

    1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

    2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

    3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

    Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Прочитано 312 раз Последнее изменение Четвер, 30 Квітень 2020 10:48
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация