UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 27 Квітень 2020 08:26

Фахівцями Головного управління Держпраці надано низку дистанційних консультацій щодо безпечної експлуатації систем газопостачання

Оцените материал
(0 голосов)

    Згідно з Планом роботи Відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області на І квартал 2020 року, інспекторським складом відділу державного нагляду в газовому проводиться дистанційна інформаційно-роз’яснювальна робота, стосовно безпечної експлуатації систем газопостачання.

    Так, відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 надано ряд консультацій керівникам та посадовим особам суб’єктів господарювання, які виконують роботи з перевірки, ремонту та чистки димових і вентиляційних каналів підприємств, установ, організацій, а також комунальних підприємств, які утримують димоходи та вентканали багатоквартирного житлового фонду.

    Під час надання консультацій було наголошено, що для підтримування безперебійної роботи газових приладів необхідно систематично очищати димохід, вентиляційні канали і газоходи котла від сажі та засмічень у терміни передбаченими в НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання».

    Основними вимогами, справності систем димовідводу та повітряобміну є:

- відповідність використаних матеріалів вимогам ДБН В.2.5-20,

- відсутність засмічень,

- щільність і відокремленість димових і вентиляційних каналів,

- наявність і справність перегородок, які захищають горючі конструкції,

- справність і правильність розташування оголовка відносно до даху і розміщених поблизу споруд, наявність нормальної тяги.

    Повторно перевіряється: відсутність засмічень в димоходах і вентиляційних каналах, їх щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги.

    Первинна перевірка, а також перевірка після ремонту й обстеження димоходів і вентиляційних каналів повинні проводитись фахівцями спеціалізованої організації з участю представника житлово-експлуатаційної організації. Результати оформлюються актом.

    У разі виявлення непридатності димових і вентиляційних каналів до подальшої експлуатації представник організації, який їх перевіряв, зобов'язаний під розписку попередити користувача про небезпеку користування газовими приладами й апаратами.
При цьому акт перевірки слід негайно представити у підприємство газового господарства і житлово-експлуатаційну організацію для вжиття заходів з відключення газових приладів.

    Перш ніж розпочати ремонт димоходів і вентиляційних каналів, житлово-експлуатаційна організація, власник житлового будинку повинні письмово повідомити підприємство газового господарства про відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання. Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і очищенню.

    Також працівниками відділу державного нагляду в газовому комплексі неодноразово наголошено, що основними причинами аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті є відсутність тяги в димових і вентиляційних каналах, втручання в систему газопостачання сторонніми особами, несправність роботи автоматики безпеки устаткування та особиста необережність потерпілих.

Прочитано 179 раз Последнее изменение Понеділок, 27 Квітень 2020 08:28
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация