UkraineNOW

 

 

Искать


 

Неділя, 26 Квітень 2020 06:53

26 квітня - Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу

Оцените материал
(0 голосов)

    26 квітня 1986 року сталася найбільша в історії людства техногенна аварія - потужний хімічний спалах на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, внаслідок якого було зруйновано частину реакторного блоку і машинної зали та виникла пожежа.

    Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й багатьох європейських країн. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим — сьомим рівнем небезпеки. До теперішнього часу не існує єдиних точних даних щодо кількості людей, які загинули чи згодом померли від наслідків вибуху на ЧАЕС.

    8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 26 квітня — Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

    Аварія на Чорнобильській АЕС — це страшна трагедія, яка вплинула на мільйони доль, призвела до екологічних, соціально-економічних та медичних наслідків не тільки в Україні, але і в Європі в цілому. А історія подолання наслідків цієї катастрофи заслуговує того, щоб люди знали і пам’ятали подвиг військовослужбовців, пожежників, будівельників, енергетиків-атомників, інженерів-конструкторів, тисяч добровольців, які рятували світ від радіаційного лиха заради нинішнього і прийдешніх поколінь. Пам’ятаємо їх невмирущих героїчний вчинок!

Прочитано 189 раз Последнее изменение Понеділок, 27 Квітень 2020 07:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация