UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 15 Квітень 2020 10:40

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо оформлення простою на підприємстві під час карантину

Оцените материал
(1 Голосовать)

   На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи.

   Для вирішення вказаної проблеми законодавством передбачена процедура запровадження простою на підприємстві.

   Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (частина перша статті 34  Кодексу законів про працю України).

   Відповідно до частини другої статті 113 Кодексу законів про працю України, про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра, інших посадових осіб.

   Порядок повідомлення про початок простою та форму такого повідомлення підприємство визначає самостійно, оскільки законодавством вони не встановлені.

    На час простою не з вини працівника оформлюється акт простою у довільній формі (фіксуються причини, які спричинили простій на підприємстві). Акт підписує представник трудового колективу, якщо на підприємстві відсутня профспілкова організація. Наданий акт затверджується роботодавцем або власником відповідним наказом.

    Наказ має містити:

  • причини, які призвели до простою;
  • тривалість простою (якщо можливо);
  • перелік працівників, до яких застосовується простій. Не обов’язково оголошувати простій для всіх, можна відправити певні структурні підрозділи;
  • порядок оплати простою;
  • порядок роботи під час простою, необхідність присутності або відсутності працівника на роботі.

    З наказом ознайомлюють усіх працівників, яких він стосується, а також представника трудового колективу (профспілкової організації), який діє на підприємстві.

    Частиною другою статті 113 Кодексу законів про працю України передбачено, що у разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості терміном до одного місяця.

    Відомості про тимчасове переведення на іншу роботу, пов’язане з простоєм на підприємстві, в трудову книжку працівника не заносяться. 

    Частинами першою та третьою статті 113 Кодексу законів про працю України визначено, що час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

    Разом з тим роз’ясняємо, при оплаті праці під час простою зумовленого карантином варто також аналізувати положення колективних договорів (у разі їхньої наявності), де сторони договору могли визначити інший порядок оплати праці.

Прочитано 729 раз Последнее изменение Середа, 15 Квітень 2020 10:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация