UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 13 Квітень 2020 09:06

Головне управління Держпраці інформує про законодавче регулювання роботи суб’єктів господарювання під час простою

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» на усій території України триває карантин. В цих умовах робота багатьох суб’єктів господарювання зазнала значних змін, а деякі із суб’єктів господарювання оголосили про простій на час карантину.

    Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області інформує про законодавче регулювання деяких аспектів роботи суб’єктів господарювання під час простою.

    «Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами» - таке визначення наводиться у першому абзаці статті 34 Кодексу законів про працю України.

    У другому абзаці цієї ж статті говориться, що: «У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця».

    Питання оплати праці під час простою регулюється статтею 113 Кодексу законів про працю України:

    «Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

    За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

    Час простою з вини працівника не оплачується.

    На період освоєння нового виробництва (продукції) власник або уповноважений ним орган може здійснювати робітникам доплату до попереднього середнього заробітку на строк не більш як шість місяців».

Прочитано 209 раз Последнее изменение Понеділок, 13 Квітень 2020 09:09
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация