UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 09 Квітень 2020 08:43

До уваги суб’єктів господарювання! Інформуємо про технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском

Оцените материал
(0 голосов)
    Головне управління Держпраці у Луганській області повідомляє що, постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 536 (далі – ПКМУ № 536) затверджено «Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском» (далі – Технічний регламент). ПКМУ № 536 набрала чинності з 1 січня 2020 року.
    Цей Технічний регламент визначає вимоги до рухомого обладнання, що працює під тиском, з метою забезпечення безпечності та обігу такого обладнання на ринку України.
    Технічний регламент розроблений на основі Директиви 2010/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 червня 2010 р. про рухоме обладнання, що працює під тиском, та про припинення дії Директив Ради 76/767/ЄЕС, 84/525/ЄЕС, 84/526/ЄЕС, 84/527/ЄЕС та 1999/36/ЄС.
    Визначення «рухоме обладнання, що працює під тиском» відображено у п.п. 18 п. 5 Технічного регламенту.
    Дія цього Технічного регламенту поширюється на:
- нове рухоме обладнання, що працює під тиском, визначене в підпункті 18 пункту 5 цього Технічного регламенту, яке не було введено в обіг, для надання його на ринку;
- рухоме обладнання, що працює під тиском, визначене в підпункті 18 пункту 5 цього Технічного регламенту, яке має маркування знаком відповідності цьому Технічному регламенту або Технічному регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 967 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 86, ст. 2880), для проведення періодичного інспектування, проміжного інспектування, виняткових перевірок і використання;
- рухоме обладнання, що працює під тиском, визначене в підпункті 18 пункту 5 цього Технічного регламенту, яке не має маркування знаком відповідності Технічному регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 967, для проведення переоцінки відповідності.
    Виробники, уповноважені представники, імпортери, розповсюджувачі та власники рухомого обладнання, що працює під тиском, повинні виконувати обов’язки, визначені технічним регламентом.
    Державний ринковий нагляд і державний контроль введеного в обіг рухомого обладнання, що працює під тиском, здійснюється відповідно до закону з урахуванням вимог цього Технічного регламенту.
    За наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам, або становить загрозу будь-яким суспільним інтересам, користувачі (споживачі) такої продукції, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції.
Разом з тим, якщо власник вважає або має підстави вважати, що рухоме обладнання, що працює під тиском, не відповідає вимогам, визначеним у додатках до Угоди про дорожнє перевезення вантажів, Угоди про перевезення вантажів водними шляхами, додатку С до Конвенції (зокрема вимогам щодо періодичної перевірки) та у цьому Технічному регламенті, він не надає таке обладнання на ринку або не використовує до приведення його у відповідність із зазначеними вимогами. Якщо рухоме обладнання, що працює під тиском, становить ризик, власник повідомляє про це виробнику, імпортеру або розповсюджувачу, а також відповідному органу ринкового нагляду.
   Власники документально оформлюють випадки про невідповідність такого рухомого обладнання, що працює під тиском, вимогам цього Технічного регламенту та вжиті коригувальні заходи.
    За додатковими роз’ясненнями та інформацією щодо відповідності нехарчової продукції вимогам технічних регламентів можна звертатись до Інформаційно-консультаційного пункту з питань дозвільної системи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, або за телефоном (06451) 7-37-49.
Прочитано 241 раз Последнее изменение Четвер, 09 Квітень 2020 08:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация