UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 09 Квітень 2020 08:29

Головне управління Держпраці інформує щодо правил безпечної експлуатації автомобільних газозаправних станцій

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Відділ державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області нагадує про вимоги безпечної експлуатації автомобільних газозаправних станцій, автомобільних газозаправних пунктів (далі – АГЗП) автозаправних станцій юридичних та фізичних осіб, а саме:

    На АГЗП повинно бути передбачено цілодобове чергування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання. Включення АГЗП після тимчасової перерви в роботі здійснюють після зовнішнього огляду технологічного обладнання, резервуарів, газопроводів, систем контрольно-вимірювальних приладів, автоматики і засобів протиаварійного захисту.

   Забороняється здійснювати приймання і передачу зміни при здійсненні ліквідації аварії та під час робіт із зливання-наливання.

    Працівники, які експлуатують та обслуговують обладнання АГЗП, повинні бути навчені за професією та з питань охорони праці.

    З метою виявлення несправностей і своєчасного їх усунення працівники повинні щозміни перевіряти технологічне обладнання, газопроводи, запобіжну арматуру, електрообладнання, вентиляційні системи, засоби вимірювань, протиаварійний захист, блокування і сигналізацію вибухопожежонебезпечних виробництв АГЗП.

    Виявлені під час експлуатації витоки газу необхідно негайно усувати. Усунення витоків газу на обладнанні, що працює, забороняється.

    Несправні агрегати, резервуари, газопроводи повинні бути відключені з встановленням заглушок, відремонтовані або демонтовані.

    На газопроводах АГЗП необхідно наносити позначки напряму руху потоку газу.

    Запірна арматура, зворотні і швидкісні клапани повинні забезпечувати швидке і герметичне відключення подавання газу та виключати можливість втручання в їх конструкцію на місці експлуатації.

    Обслуговування і ремонт запірної арматури необхідно проводити з періодичністю, зазначеною в технічній документації або документації з експлуатації обладнання.

    Поточний ремонт необхідно проводити не рідше одного разу на рік.

    Запірну арматуру на газопроводах і обладнанні АГЗП перевіряють на положення «відкрито-закрито» відповідно до вимог документації заводу-виробника з експлуатації обладнання.

    Різьбові і фланцеві з’єднання технологічного обладнання, трубопроводів і запірної арматури перевіряють на герметичність приладовим методом або за допомогою мильної емульсії щомісяця. Виявлені нещільності необхідно негайно усувати.

    Забороняється експлуатація технологічного обладнання, резервуарів і газопроводів при несправних і не настроєних запобіжно-скидних клапанах.

    Спрацювання запобіжно-скидних клапанів необхідно перевіряти шляхом короткочасного їх відкриття відповідно до вимог документації з експлуатації заводу-виробника.

    Гумовотканинні рукави пристроїв зливання-наливання для захисту від статичних електричних зарядів повинні обвиватись мідним дротом або мідним тросиком. Обидва кінці дроту або тросика з’єднуються з наконечниками гумовотканинних рукавів паянням або болтовим з’єднанням.

    Для операцій зливання-наливання допускається використовувати металорукави або металеві шарнірні рукави, конструкція яких забезпечує захист від статичних електричних зарядів.

    Гумовотканинні рукави, що застосовують при операціях зливання-наливання і наповнення балонів, за наявності на них тріщин, надрізів, здуття і потертостей необхідно замінювати новими. Тривалість їх експлуатації не повинна перевищувати строку, визначеного документацією з експлуатації.

    Рукави повинні мати маркування із зазначенням номінального тиску, строків проведеного і чергового гідравлічних випробувань.

   Під час технологічних процесів забороняється підтягувати накидні гайки рукавів, від’єднувати рукави, а також застосовувати ударний інструмент при накручуванні і відкручуванні гайок.

    Порядок заправлення автомобілів, що належать юридичним та фізичним особам, визначається Інструкцією про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту.

   На території виробничої зони та у вибухопожежонебезпечних приміщеннях АГЗП забороняються застосовування відкритого вогню і проведення робіт, при яких можливе виникнення іскроутворення.

    В’їзд автомашин на АГЗП, а також зливання і наливання зрідженого вуглеводневого газу під час виконання вогневих робіт забороняються.

    На виробничій території АГЗП не допускається розміщення сторонніх предметів і горючих матеріалів. Проїзди і проходи повинні бути вільними.

    Чистий і використаний матеріал для обтирання повинен зберігатися окремо в металевих скриньках зі щільно закритими кришками.

    На виробничій території АГЗП не допускається перебування сторонніх осіб. В’їзд на територію АГЗП і заправлення автомобілів із пасажирами забороняються.

    При аварійному витоку газу необхідно вжити заходів щодо ліквідації витоку, зупинити технологічні процеси, заглушити двигуни усіх автомобілів.

    При аварійному витоку газу з резервуарів або трубопроводів необхідно вжити заходів щодо його ліквідації, виведення сторонніх осіб із зони можливої загазованості, створення парової завіси.

    Дотримання цих вимог та вимог безпеки, які наведені у Правилах безпеки систем газопостачання, є запорукою збереження здоров’я та життя працівників та оточуючих людей в процесі виробничої діяльності на території АГЗП.

Прочитано 191 раз Последнее изменение Четвер, 09 Квітень 2020 08:37
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация