UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 07 Квітень 2020 12:42

Головне управління Держпраці інформує про вимоги безпеки під час експлуатації сільськогосподарської техніки

Оцените материал
(0 голосов)

    З початком проведення сезонних робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

    Нещасні випадки в агропромисловому комплексі найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин. Це, насамперед, трактори та вантажні автомобілі. Однією із причин нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів.

    Тому, особливу увагу аграріїв звертаємо на небезпечні та шкідливі виробничі чинники, які можуть впливати під час використання сільськогосподарської техніки:

 • фізичні - рухомі агрегати й механізми, підвищена температура, запиленість та загазованість повітря робочої зони;  рівень шуму, вібрації,  освітленості робочої зони, статичної електрики;
 • хімічні - пестициди, агрохімікати, гази розкладання органічних речовин;
 • психофізіологічні - фізичні  та нервово-психічні перевантаження.

    Від цих чинників залежить і професійні ризики. Зокрема, ризики під час роботи на ґрунтооброблювальних, посівних та садильних машинах, під час агрегатування сільськогосподарської техніки:

 • перекидання машини, агрегату;
 • раптове опускання навісного знаряддя;
 • травмування працівника рухомими механізмами машин;
 • наїзд   на дорожні перешкоди або на працівника;
 • падіння знаряддя на працівника;
 • втрата стійкості з'єднуваного (агрегатованого) знаряддя;
 • падіння працівника з машин;
 • від'єднання причепу під час руху.

    Тож, керівникам і спеціалістам підприємств слід посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році, організувати роботу згідно Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18):

 1. Експлуатація сільськогосподарських машин (сільськогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем складових частин та окремих технічних вузлів) має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.
 2. Вузли та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.
 3. Не дозволяється:

- експлуатація несправних машини та обладнання;

- експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.

 1. Перед виконанням робіт треба переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач не буде зачіпати техніка, проїжджаючи під ними.
 2. Під час проїзду сільськогосподарської техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.

    Нагадуємо, що державний технічний огляд зареєстрованих технологічних транспортних засобів проводиться щороку, з метою контролю технічного стану транспортних засобів, перевірки їх на відповідність чинним на території України нормативно-правовим актам з охорони   праці   та   встановлення відповідності ідентифікаційних номерів записам у реєстраційному документі.

    Технічний стан технологічних транспортних засобів має відповідати вимогам правил, нормативів і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху,  охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього природного середовища.

Прочитано 169 раз Последнее изменение Вівторок, 07 Квітень 2020 12:45
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация