UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 06 Квітень 2020 09:34

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо звільнення працівників під час карантину

Оцените материал
(1 Голосовать)

    Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області повідомляє, що дію Кодекса законів про працю України (далі —  КЗпП) на період карантину ніхто не скасовував.

    Якщо працівник бажає звільнитися за власним бажанням, про що подав заяву, роботодавець має його звільнити за ст. 38 КЗпП, якщо працівник зазначає поважну причину для цього (наприклад, повернення додому у зв'язку з карантином), власник має звільнити такого працівника в строк, про який він просить (ч. 1 ст. 38 КЗпП).

    Якщо причиною звільнення є закінчення строку трудового договору (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП) — перепон для такого звільнення також немає. До того ж нерозірваний вчасно трудовий договір вважатиметься подовженим на невизначений строк і карантин жодним чином не впливає на цю норму. Те саме стосується звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП) — воно цілком може відбутися під час карантину.

    Звільнення з ініціативи роботодавця може бути здійснене тільки при всебічному розгляді даного питання. Наприклад, звільнити працівника за прогул (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП) можна, лише якщо такий прогул допущено без поважної причини. Карантин або ускладнення в користуванні громадським транспортом чи загалом неможливість ним користуватися у зв'язку з карантином, безперечно, є поважними причинами. Також, наприклад, працівників не переводено на дистанційну роботу і вимагається присутність на робочому місці, а працівник не виходить на работу із причин введення карантину в населеному пункті, де він працює, не можливо звільнити його за прогул.

    Стосується це і звільнення, за п. 3 ч. 1 ст. 40 КЗпП, — систематичне невиконання обов'язків, покладених на працівника трудовим договором. Звільнити за цією підставою можна також лише за відсутності поважних причин. Не можна звільняти й із ініціативи роботодавця тих працівників, які тимчасово непрацездатні з причин захворювання (ч. 3 ст. 40 КЗпП), за винятком:

  • повної ліквідації підприємства;
  • нез'явлення працівника на роботі більш ніж 4 місяці поспіль унаслідок тимчасової непрацездатності (не рахуючи декретної відпустки).

Прочитано 310 раз Последнее изменение Понеділок, 06 Квітень 2020 09:36
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация