UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 25 Березень 2020 12:54

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо деяких аспектів атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(2 голосов)

    Що таке фотографія робочого часу? Навіщо вона і за яким порядком її підготувати? Які внутрішні нормативні акти на підприємстві регулюють період та терміни проведення атестації робочих місць?

    Згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р № 442 та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці України від 01.09.1992р № 41 на підприємстві проводять атестацію робочих місць.

    Наказом по підприємству визначають атестаційну комісію, її склад і повноваження, а також строки проведення, але не рідше одного разу на п’ять років.

    Керівником підприємства видається наказ для організації роботи по проведенню атестації, який затверджує склад постійно діючої комісії, визначає підставу для проведення атестації та графік (термін) проведення необхідних робіт.

    Дату з термінами проведення чергової атестації визначають враховуючи, що завершити її потрібно до закінчення строків попередньої атестації.

    Позачергову атестацію робочих місць проводять у разі суттєвих змін умов та характеру праці. Цим займається профспілковий комітет, трудовий колектив чи його виборний орган, уповноважена особа керівника органу або він особисто.

    Оцінку факторів у виробничому середовищу проводять згідно урахування часу їх впливу протягом робочого часу.

    Структуру робочого часу та часу дії шкідливого фактору у виробничому середовищі, важкість та напруженість трудового процесу та зайнятості працівників безпосередньо зайнятих в цих умовах визначають по результатам фотографій робочого часу.

    Фотографія робочого часу – це фіксування часу впродовж робочої зміни, що витрачає працівник протягом зміни виконуючи визначений технологічний процес операцій і перерви в роботі.

    Фотографію робочого часу виконує роботодавець (уповноважена ним особа) й оформлюється у вільній формі.

Прочитано 320 раз Последнее изменение Середа, 25 Березень 2020 12:55
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация