UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 23 Березень 2020 10:45

Головне управління Держпраці інформує: для небезпечних робіт запроваджений декларативний принцип

Оцените материал
(0 голосов)

   Уряд впроваджує декларативний принцип отримання від Держпраці дозволу на окремі роботи підвищеної небезпеки, та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Відповідне спрощення містить постанова КМУ від 03.03.2020 р. № 207.

   Зазначеною постановою передбачається розширення переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (далі — декларація) з 19 до 27 позицій (додаток 6 до Порядку) та переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації з 5 до 13 позицій (додаток 7 до Порядку).

   Виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 6, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 7, здійснюються роботодавцем, виробником або постачальником на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

   Декларація за формою згідно з додатком 8 подається роботодавцем, виробником або постачальником не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

   Декларація подається роботодавцем, виробником або постачальником, уповноваженою ним особою або надсилається поштою до територіального органу Держпраці або адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

   Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання.

   У разі зміни відомостей або виявлення суб’єктом господарювання помилки в поданій декларації суб’єкт господарювання в порядку, встановленому цим пунктом для подання декларації, подає оновлену декларацію протягом п’яти робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки.

   Посадові особи територіального органу Держпраці протягом п’яти робочих днів з дня отримання оновленої декларації вносять зміни до реєстру.

    Таким чином, самодекларування проведення небезпечних робіт дає можливість підприємцям скоротити час на отримання декларацій. До того ж, роботодавці матимуть змогу скорегувати в процесі виконання робіт подану декларацію або, навіть, відкликати її.

    При цьому контроль Держпраці за дотриманням підприємцями норм законодавства про охорону праці залишається незмінним.

Прочитано 899 раз Последнее изменение Понеділок, 23 Березень 2020 10:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация