UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 19 Березень 2020 12:31

До уваги суб’єктів господарювання та експертних організацій! Інформуємо про зміни до порядку видачі дозволів

Оцените материал
(0 голосов)

    Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 207 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 внесено зміни, які набрали чинності 12.03.2020 р.

    Удосконалений Порядок передбачає:

- скорочення переліку видів робіт підвищеної небезпеки (додаток 2 до Порядку), що потребують наявності дозволу, з 18 позицій до 6 позицій, а саме:

  1. Виробництво (виготовлення), використання, переробка, зберігання, транспортування, застосування, утилізація та знешкодження вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 “Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 29, ст. 1357).
  2. Вибухові роботи та роботи, пов’язані з використанням енергії вибуху.
  3. Утилізація зброї, звичайних видів боєприпасів та виробів ракетної техніки.
  4. Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах.
  5. Спорудження магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо), систем газопостачання природного та зрідженого газу.
  6. Підземні та відкриті гірничі роботи.

- скорочення переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) за наявності дозволу (додаток 3 до Порядку), з 11 позицій до 4 позицій, а саме:

  1. Устатковання, пов’язане з виробництвом (виготовленням), використанням, переробкою, зберіганням, транспортуванням, застосуванням, утилізацією чи знешкодженням вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, маса яких дорівнює або перевищує нормативи порогових мас, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956“Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 29, ст. 1357).
  2. Технологічне устатковання для утилізації зброї, боєприпасів та виробів ракетної техніки.
  3. Гірничошахтне та гірничорятувальне устатковання та устатковання для видобутку, транспортування, дроблення, сортування та збагачення корисних копалин та огрудкування руд і концентратів у вугільній, гірничорудній, нерудній та коксохімічній промисловостях.
  4. Устатковання та технічні засоби для виготовлення, використання і транспортування вибухових матеріалів і виробів на їх основі, комплекси для їх переробки та зберігання.”

    Крім цього постановою передбачено, що дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

    ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, з 12.03.2020 територіальні органи Держпраці під час видачі дозволів керуватимуться Переліком видів робіт підвищеної небезпеки, зазначеним у додатку 2 до Порядку (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020р. № 207), Переліком машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначеним у додатку 3 до Порядку (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020р. № 207).

Прочитано 255 раз Последнее изменение Середа, 08 Липень 2020 06:10
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация