UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 12 Березень 2020 17:34

Головне управління Держпраці інформує щодо правової основи проведення атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(2 голосов)

    Згідно із ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці. Більш детальні вимоги щодо охорони праці містять положення Кодексу законів про працю, Закону України «Про охорону праці», а також підзаконних нормативно-правових актів.

    Однією з вимог, яка ставиться до роботодавця та дає можливість забезпечити належні умови праці працівникам, є обов’язок проведення атестації робочих місць за умовами праці. В ході даної процедури аналізуються умови праці та чинники, які впливають на роботу працівника, з метою визначення пільгових категорій працівників та забезпечення їм належного відшкодування.

    Процес проведення атестації на підприємстві регулюється, зокрема, наступними нормативно-правовими актами: Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим Постановою КМУ № 442 від 01серпня1992 року; Методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими Постановою Мінпраці України № 41 від 01 вересня 1992 року.

    Водночас існують випадки, у яких слід проводити атестацію робочих місць у позачерговому порядку (як атестацію окремого робочого місця, так і декількох). Наприклад істотні зміни умов та характер праці.

    Що розуміти під істотними змінами умов і характеру праці? Така зміна виникає за таких умов: реконструкція виробничого об’єкта; зміна або модернізація виробничого обладнання; заміна сировини і матеріалів; зміна технологічного процесу та засобів колективного захисту, у тому числі при поліпшенні умов праці у зв’язку з впровадженням нової техніки, технологій, застосування нових видів сировини і матеріалів; створення нових робочих місць.

    Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівник підприємства.

Прочитано 209 раз Последнее изменение Четвер, 12 Березень 2020 17:35
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация