UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 21 Лютий 2020 09:03

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо вимог до виробничого обладнання,що надається працівнику

Оцените материал
(1 Голосовать)
    Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, які здійснюють нагляд за забезпеченням відповідності продукції, що вже перебуває в обігу на ринку, вимогам технічних регламентів та відсутності загроз будь-яким суспільним інтересам роз’яснюють наступне.
     Відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072 (далі – Вимоги): виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути технічно справним і відповідати:
  • вимогам відповідних технічних регламентів, якщо виробниче обладнання виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами;
  • мінімальним вимогам безпеки, наведеним у розділі ІІІ цих Вимог, а також нормативно-правовим актам з охорони та гігієни праці, якщо виробниче обладнання виготовлене до дати набрання чинності відповідними технічними регламентами, дія яких поширюється на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти щодо відповідного виробничого обладнання відсутні.
    На АЗС, АГЗС та АГЗП можуть експлуатуватись наступні види обладнання, що підпадають під дію технічних регламентів, віднесених до сфери відповідальності Держпраці: 
  1. Обладнання, що працює під тиском;
  2. Обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
  3. Машини та устаткування;
  4. Рухоме обладнання, що працює під тиском.
    Таким чином, якщо суб’єкти господарювання, під час провадження своєї господарської діяльності, експлуатують вищезазначене обладнання, виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами, повинні впевнитись у їх відповідності встановленим вимогам.
     Достатнім підтвердженням відповідності обладнання відповідним технічним регламентам вважається наявність на кожній одиниці обладнання маркування знаком відповідності технічним регламентам, нанесеним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» та супроводження зазначеного обладнання декларацією про відповідність технічному регламенту, складеною з урахуванням вимог, визначених відповідними технічними регламентами.
Повний перелік видів продукції та нормативно-правових актів, дія яких поширюється на відповідні вид продукції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».
    За додатковими роз’ясненнями та інформацією щодо відповідності обладнання вимогам технічних регламентів можна звертатись до Інформаційно-консультаційного пункту з питань дозвільної системи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, або за телефоном (06451) 7-37-49.
Прочитано 363 раз Последнее изменение П'ятница, 21 Лютий 2020 09:06
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация