UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 19 Лютий 2020 14:49

Головне управління Держпраці роз’яснює, які нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню

Оцените материал
(0 голосов)

    До інформаційно-консультаційного пункту відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області надходять запитання від підприємств. Одне із найчастіших – які нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню?

    Відповідно пункту10 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, який діє з 01 липня 2019 року, спеціальному розслідуванню підлягають:

  • нещасні випадки із смертельними наслідками;
  • групові нещасні випадки;
  • випадки смерті працівників під час виконання ними трудових (посадових) обов’язків;
  • гострі професійні захворювання (отруєння), що призвели до тяжких чи смертельних наслідків;
  • нещасні випадки, факт настання яких встановлено у судовому порядку, а підприємство (установа, організація), на якому вони сталися, ліквідовано без правонаступника;
  • нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого;
  • випадки зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків;
  • нещасні випадки з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, фізичними особами - підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерського господарства;
  • нещасні випадки, що сталися з особами, фактично допущеними до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

    Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (контракту), встановлюється посадовими особами Держпраці або її територіального органу чи у судовому порядку.

    Розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, може проводитися комісією підприємства (установи, організації) у разі надання територіальним органом Держпраці письмового доручення роботодавцю протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення про нещасний випадок.

    Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється на підставі висновку про ступінь тяжкості травми згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженим МОЗ.

Прочитано 263 раз Последнее изменение Середа, 19 Лютий 2020 14:51
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация