UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 14 Лютий 2020 09:30

З працівниками підприємств області проведено низку превентивних заходів

Оцените материал
(0 голосов)
    У рамках превентивної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Луганської області посадові особи відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели семінари-наради для керівників, інженерно-технічного складу і працівників КП «Лисичанськміськсвітло», Рубіжанському індустріально-педагогічному технікумі, ДП ПАТ «МИРНОДОЛИНСЬКИЙ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД». 
    У ході зустрічей розглядались питання безпечної експлуатації електроустановок, порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; та допуск працівників до роботи, утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та або обертаються.
    Під час проведення превентивних заходів  було роз’яснено що роботи в діючих електроустановках виконують по нарядах, розпорядженням або в порядку поточної експлуатації. При цьому роботи на струмоведучих частинах тягових і трансформаторних підстанцій із зняттям або без зняття напруги з них, а також поблизу струмоведучих частин проводять тільки за нарядами. У аварійних випадках при неможливості виписати наряд, роботи повинні виконуватися за наказом енергодиспетчера, із записом в оперативному журналі і оформленням аварійної заявки.
    Вкотре наголошено – забороняється змінювати передбачені нарядом заходи по підготовці робочих місць, а також розширювати місце роботи. При необхідності розширення робочого місця або зміни числа робочих місць повинен бути виписаний новий наряд.
    Було зазначено, що більшість робіт які виконуються на підприємствах машинобудівної галузі відносяться до робіт з підвищеною небезпекою або пов’язані з використанням машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки,тому роботодавець зобов’язаний вжити усіх необхідних заходів для забезпечення:
  • професійної підготовки працівників, які здійснюють використання виробничого обладнання, та ознайомлення таких працівників із ризиками, що можуть виникнути внаслідок використання виробничого обладнання;
  • спеціальної підготовки працівників, які здійснюють ремонт, реконструкцію, модернізацію та технічне обслуговування виробничого обладнання.
    Усе виробниче обладнання має відповідати вимогам нормативно-технічних документів щодо захисту працівників, відкритих для зовнішнього впливу, від ризику прямого або непрямого контакту з електричним струмом.
    З метою попередження виникнення випадків виробничого травматизму при виконанні робіт на підприємстві рекомендовано:
  1. Вжити заходів щодо недопущення порушень при виконанні робіт з використанням машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки та виконувати ці роботи лише за наявності відповідного дозволу;
  2. Необхідністю проведення навчання та атестації працівників із питань охорони праці, які пов’язані з виконанням робіт підвищеної небезпеки, проходження робітниками медичного огляду, проведення інструктажі з питань охорони праці.
Прочитано 261 раз Последнее изменение П'ятница, 14 Лютий 2020 09:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация