UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 10 Лютий 2020 09:24

Під час семінару з працівниками ТОВ «ВП «ДЕТАЛЬ» обговорено дотримання порядку при проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

    З 03 по 07 лютого 2020 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 5 нарад, 3 семінари, 1 лекція.

    Так, 05 лютого проведено семінар за темою: «Дотримання порядку при проведенні навчання і перевірки знань з питань охорони праці у робітників» у ТОВ «ВП «ДЕТАЛЬ» (м. Попасна), під час якого разом із присутніми було розглянуто розділ ІІІ «Організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві» Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05).

    У ході заходу інспектори Головного управління Держпраці звернули увагу присутніх на тому, що:

  1. Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії;
  2. На підприємствах на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються і затверджуються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, які мають бути оприлюднені роботодавцем;
  3. Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, у тому числі під час професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи.
  4. Навчання з питань охорони праці в частині організації навчального процесу (матеріально-технічне забезпечення, формування навчальних груп, розробка навчально-тематичних планів і програм, форм навчальної документації та порядок їх ведення тощо) здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

    Також в ході семінару його учасники обговорили питання щодо:

  • методів проведення навчання з питань охорони праці;
  • особливостей перевірки знань охорони парці у осіб, що працюють за суміщенням;
  • формування складу комісії з перевірки знань з охорони праці та організації її роботи;
  • інших аспектів проведення навчання та перевірки знань охорони праці.

    Окрім цього, в рамках зазначених превентивних заходів інспекторами відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні було обговорено з працівниками підприємств такі теми, як «Дотримання правил охорони праці під час холодного оброблення металів», «Безпечне виконання робіт в електроустановках споживачів», «Дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт».

    Також з 03 по 04 лютого інспекторами Головного управління Держпраці була проведена позапланова перевірка стану охорони праці у ТОВ ЛЕО, Лисичанська п/ст 110/35кВ.

Прочитано 173 раз Последнее изменение Понеділок, 10 Лютий 2020 09:26
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация