UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 07 Лютий 2020 06:49

Головне управління Держпраці інформує про основи безпеки праці в зимовий період року

Оцените материал
(2 голосов)

    Працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства – такі є вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці».

    Основними причинами настання нещасних випадків узимку є організаційні, в яких переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність.

    В зимовий період збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод. Щоб зменшити вірогідність падіння під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно додержуватись наступних основних правил поводження:

  • пересуватися тільки по передбаченим для цього пішохідним доріжкам;
  • вдягати зручне взуття на низькому каблуці та неслизькій підошві;
  • дивитися під ноги та обходити небезпечні місця;
  • ходити не поспішаючи;
  • старатися обходити всі місця з похилою поверхнею;
  • при переході по обледенілій поверхні не підіймати високо ступні ніг;
  • не тримати руки в кишенях;
  • не ходити біля самого краю проїжджої частини дороги.

     Коли людина все-таки відчуває, що послизнулася і падає, то найперше, що їй треба зробити – це спробувати присісти. Так зменшиться висота падіння. Також слід при цьому притиснути підборіддя до грудей, а руками охопити живіт. Із врахування присідання це сприятиме певному згрупуванню тіла, що й дозволить уникнути серйозного ушкодження при падінні. У жодному разі при цьому не треба намагатися зберегти цілими у валізах та сумках речі, що можуть розбитися. Найцінніше – це здоров’я людини.

.

Прочитано 254 раз Последнее изменение П'ятница, 07 Лютий 2020 06:51
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация