UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 26 Грудень 2019 07:23

На колегії Головного управління Держпраці у Луганській області обговорили питання заборгованості із виплати зарплати на підприємствах регіону

Оцените материал
(5 голосов)

    23 грудня року під головуванням заступника начальника Головного управління пройшло останнє заплановане на 2019 рік засідання колегії Головного управління. Колегія розглянула питання щодо виконання рішень, прийнятих під час погодження планів розвитку гірничих робіт на вугільних шахтах регіону, підсумки роботи в сфері контролю за погашенням заборгованості із заробітної плати, підсумки правової та позовної діяльності Головного управління. Також на засідання запросили для доповіді керівників підприємств області, на яких трапились нещасні випадки з тяжкими або смертельними наслідками та групові нещасні випадки.

    За інформацією начальника управління з питань праці, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах регіону протягом 2019 року зменшилась більш ніж на 60%, з 151 до 59 млн. грн., при цьому кількість підприємств-боржників зменшилась з 55 до 29. Цьому сприяла інтенсивна контрольна та інформаційно-роз’яснювальна діяльність інспекторів праці: так, протягом року всього проведено 79 інспекційних відвідувань з питань заробітної плати, винесено 37 приписів про усунення порушень та винесено 11 постанов про накладання штрафів на загальну суму 84933 грн. Необхідно відмітити, що 5 підприємств-боржників на даний час знаходяться на тимчасово окупованій частині Луганській області, що унеможливлює проведення контрольних заходів. З початку року також проведено 321 інформаційно-роз’яснювальний захід (у тому числі відвідувань з метою інформування, лекцій, семінарів і т. д.) з питань заборгованості із заробітної плати, надано 125 консультацій.

    Плани розвитку гірничих робіт на 2020 рік вугільних підприємств Луганщині цього року було узгоджено комісією за участю начальника управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці. Проблемними питаннями залишаються, у тому числі, забезпеченість шахтарів саморятівниками та головними світильниками, перевірка метанометричного обладнання та забезпеченість виробіток інертним пилом. Виконання підприємствами заходів з  безпечного ведення видобутку вугілля буде залишатися на постійному контролі, запевнив начальник управління гірничого нагляду Головного управління.

    Колегія заслухала доповіді керівників підприємств, на яких сталися нещасні випадки з тяжкими або смертельними наслідками.

    Завідувач сектору юридичного забезпечення підбив підсумки правової та позовної діяльності Головного управління. Доповідач підкреслив, що із дванадцяти позовів про застосування запобіжних заходів у сфері державного нагляду з питань охорони праці, що були подані Головним управлінням у 2019 році, у десяти випадках судами прийнято рішення на користь Головного управління. Ще два позови знаходяться на розгляді.

    Підсумовуючи засідання, заступник начальника Головного управління наголосив на необхідності постійного контролю за виконанням прийнятих колегією рішень.

 

Прочитано 338 раз Последнее изменение П'ятница, 27 Грудень 2019 07:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация