UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 19 Грудень 2019 05:42

Фахівцями ГУ Держпраці проведено низку превентивних заходів та позапланових перевірок на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено низку превентивних заходів та позапланових перевірок на підприємствах області

    З 12 по 18 грудня 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 6 нарад та 6 семінарів.

    З посадовими особами та працівниками ТОВ НВП «Телсис», ДП «Кремінське лісомисливьке господарство», ТОВ «Деталь ВАГОН», ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод», УП ТОВ «Віко-Україна» та інших підприємств були обговорені питання безпечної експлуатації електроустановок, вимоги порядку проведення інструктажів з охорони праці, дотримання порядку при проведенні розслідування та веденні обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві та інші важливі питання , які стосуються охорони праці на підприємстві.

    Одним з таких заходів став семінар щодо правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, який було проведено 16 грудня з посадовими особами ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод». Напочатку заходу фахівцями ГУ Держпраці було зазначено, що під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на виробництві необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт НПАОП 0.00-1.75-15.   Під час основної частини семінару його учасники отримали наступну інформацію.    

    Вантажно-розвантажувальні роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт . Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен: визначити спосіб навантаження і розвантаження; зробити розміщення робочої сили; перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту; встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом; провести інструктаж працівникам перед початком робіт.

    Перед підйомом і переміщенням вантажів повинні бути перевірені: справність вантажозахоплювальних пристроїв; наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності; стійкість вантажу і правильність його стропування; відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.

    При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється.

    Переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники, забороняється.

     У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт Після закінчення та у перерві між роботами вантаж, вантажозахоплювальні пристрої та механізми не повинні залишатися в піднятому положенні.

    Також у період з 12 по 18 грудня тривали позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на об’єктах підвищеної небезпеки ДП «Сєвєродонецький авторемонтний завод». Результати позапланових перевірок були оформлені в актах та приписах, виданих керівнику суб’єкта господарювання.

    Під час проведення превентивних заходів з працівниками підприємств обговорюються саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

 

Прочитано 294 раз Последнее изменение Середа, 18 Грудень 2019 14:45
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация