UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 18 Грудень 2019 13:02

За участю фахівця ГУ Держпраці відбулась нарада щодо вимог до технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель

Оцените материал
(1 Голосовать)

За участю фахівця ГУ Держпраці відбулась нарада щодо вимог до технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель

     Відділ державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що з початку тижня проведено ряд превентивних заходів, направлених на поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах та об’єктах, піднаглядних відділу. 

    Так, 17 грудня за участю начальника відділу державного нагляду в газовому комплексі  у Сєвєродонецькому міжрайонному управлінні по експлуатації газового господарства відбулась нарада  «Вимоги до технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель». Окрім фахівця ГУ Держпраці, на нараді були присутні представники ПАТ «Луганськгаз», Управління житлово-комунального господарства м. Сєвєродонецька та КП «Житлосервіс Світанок».

    Увага присутніх була прикута до питання проведення технічних обслуговувань газопроводів багатоквартирних будинків м. Сєвєродонецька та області. У ході наради було обговорено питання щодо наступного: у зв'язку з втратою дії Наказу №35 на підставі Наказу Міністерства енергетики і вугільної промисловості України від 10.05.2018р. №250 «Про визнання таким, що втратив силу, наказу Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року №35», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.05.2018 під №646/32098, з 06.07.2018 відсутній чіткий перелік робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. 
    Слід зазначити, що згідно з п.16 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 №2246 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання», послуги з періодичного технічного обслуговування, надавалися за рахунок витрат газорозподільних систем, пов'язаних з транспортуванням природного газу. Проте, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №442 «Про визнання такими, що втратили силу, деяких постанов Кабінету Міністрів України», постанова №2246 втратила силу. 
    Згідно з Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494 (далі Кодекс), який розроблений відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і який згідно п.2 глави 1 розділу I визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем з суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні і економічні основи функціонування газорозподільних систем - технічне обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками або особою, уповноваженою на це співвласниками, або суб'єктом, що має право на виконання таких робіт. При цьому види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках і здійснюються виключно Операторами ГРМ, визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». 
    Також згідно п. 3.3 розділу III Правил безпеки систем газопостачання, власник (балансоутримувач або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими і вентиляційними каналами. Власники газових мереж, у тому числі побутові споживачі і співвласники або особа, уповноважена на це співвласниками, внутрішньобудинкових систем газопостачання, згідно з актом розмежування балансової приналежності і експлуатаційної відповідальності сторін, відповідають за експлуатацію цих мереж і їх складових, забезпечують належну їх експлуатацію згідно з чинним законодавством, у тому числі до Правил безпеки систем газопостачання, зокрема укладають відповідний договір з підприємством, яке має право на виконання таких робіт.
Прочитано 275 раз Последнее изменение Середа, 18 Грудень 2019 13:04
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация