UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 11 Грудень 2019 07:27

З представниками Комунального підприємства «Новопсковжитло» проведено нараду «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків»

Оцените материал
(1 Голосовать)

З представниками Комунального підприємства «Новопсковжитло» проведено нараду «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків»

    Згідно з Планом роботи Відділу державного нагляду в газовому комплексі на ІV квартал 2019 року, інспекторським складом відділу державного нагляду в газовому комплексі за участю представників підприємств проводився ряд превентивних заходів. Одна з таких подій проводилась у Новопсковському районі.

    11 грудня головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі проводив нараду «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків» з представниками Комунального підприємства «Новопсковжитло», який довів до відома присутніх, що порушення правил безпеки системи газопостачання підвищюється ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу на виробництві та в побуті.

    Неправильне користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах призводить до нещасних випадків. Також довів вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків:

    Витяг з V.6. Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків (ПБСГ НПАОП 0.00-1.76-15)

    6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

    Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

     6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

  • відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;
  • прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);
  • герметичність;
  • відокремленість;
  • наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
  • наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
  • справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
  • відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    Зоною вітрового підпору оголовку каналу є простір нижче ліній, проведених під кутом 45° до горизонту від найбільш високих точок, розташованих поблизу споруд і дерев.

    Площа перетину з'єднувального патрубка від газового приладу до димоходу не повинна бути меншою ніж площа перетину патрубка газового приладу, який приєднують до димоходу.

    Нормальною тягою димоходу вважається мінімальне розрідження в димоході, встановлене державними стандартами на прилади і апарати, які підключені до димоходу, але не менше 2 Па (0,2 мм. вод. ст.).

    6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах.

    При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату.

    Інспектором були наведені приклади, та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Під час проведення заходів на усіх підприємствах, де проводяться превентивні заходи, особлива увага приділяється підготовці системи газопостачання та опалення до опалювального осінньо-зимового періоду з метою забезпечення безпечної експлуатації підприємствами системи газопостачання в холодний період року.

    Під час проведення превентивних заходів підвищується рівень знань з питань безпечної експлуатації ДВК, як наслідок знижується кількість нещасних випадків на виробництві та у побуті.

 

Прочитано 303 раз Последнее изменение П'ятница, 13 Грудень 2019 07:30
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация