UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 10 Грудень 2019 13:04

В рамках Всеукраїнського тижня права посадовцями ГУ Держпраці проведено семінар для учнів Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею

Оцените материал
(1 Голосовать)

В рамках Всеукраїнського тижня права посадовцями ГУ Держпраці проведено семінар для учнів Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею

    З нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини у рамках проведення Всеукраїнського тижня права, посадовими особами Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено семінар для учнів Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею. Учням були надані роз’яснення щодо основних норм трудового законодавства України при прийнятті на роботу та під час її виконання для неповнолітніх.

    Насамперед, учням було роз’яснено обов’язковість укладання трудового договору при працевлаштуванні, так відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) при укладанні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 КЗпП) додержання письмової форми є обов'язковою.

    Згідно статті 188 КЗпП не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.

    Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

    Скорочена тривалість робочого часу відповідно до статті 51 КЗпП встановлюється для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.

    Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому статті 51 КЗпП для осіб відповідного віку.

    Відповідно до статті 55 КЗпП забороняється залучення до роботи в нічний час осіб, молодших вісімнадцяти років, а також до надурочних робіт відповідно до статті 63 КЗпП.

    Статтею 190 КЗпП визначені роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років, а саме на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

    Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

 

Прочитано 443 раз Последнее изменение Вівторок, 10 Грудень 2019 13:06
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация