UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 04 Грудень 2019 11:10

Фахівцями ГУ Держпраці завершено розслідування аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівцями ГУ Держпраці завершено розслідування аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті

    Відділ державного нагляду в газовому комплексі управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що закінчено проведення двох технічних розслідувань аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, які сталися у п’ятиповерховому житловому будинку м. Привілля та у дев’ятиповерховому житловому будинку м. Лисичанська. Внаслідок цих аварій постраждали три особи. Наслідком стало погіршення стану здоров’я двох осіб – від гострого отруєння оксидом вуглецю (чадного газу) та однієї особи – внаслідок термічного опіку тіла (S – 10%), який стався через вибух газу.

    Під час проведення розслідування одного із вказаних випадків, який стався у п’ятиповерховому житловому будинку м. Привілля, було встановлено причини його настання, а саме були встановлені наступні технічні та організаційні причини:

  • самовільне втручання в систему газопостачання, недозакритий кран опуску перед газовим лічильником, скупчення газу. Відсутність тяги в вентиляційному каналі, що призвело до скупчення вибухонебезпечної концентрації газоповітряної суміші, в подальшому – до вибуху;
  • порушення правил безпеки під час експлуатації газових приладів, а саме відсутність перевірки приміщення та стану положення кранів газових трубопроводів перед використанням газової плити;
  • експлуатація газових приладів у непровітрюваному приміщенні.

    Під час проведення розслідування випадку, який стався у дев’ятиповерховому будинку у м. Лисичанську, було встановлено причини його настання, а саме були встановлені наступні технічні та організаційні причини:

  • вентканали приміщення кухні не забезпечували необхідний повітрообмін (перший – внаслідок засмічення вентиляційної решітки; другий – внаслідок закриття каналу поліетиленовим пакетом; фрамуга вікна під час роботи плити газової не відчинялась), власником приміщення своєчасно не проводилась перевірка стану вентиляційних отворів квартири, а саме її чистка від жирових відкладень та нагару;
  • залишення газової плити (духової шафи) у працюючому стані на тривалий час, без нагляду, з метою обігріву приміщення, без достатнього повітрообміну приміщення, що виразилося у невиконанні вимог по безпечній експлуатації газових приладів.

    Комісіями з технічних розслідувань були розроблені заходи для запобігання подібним аваріям.

    Наголошуємо! Лише суворе дотримання Правил безпеки систем газопостачання зможе зберегти ваше життя і здоров’я та оточуючих вас людей!

 

Прочитано 250 раз Последнее изменение Середа, 04 Грудень 2019 11:13
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация