UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 29 Листопад 2019 07:29

ГУ Держпраці інформує що таке шкідливі і небезпечні виробничі фактори

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує що таке шкідливі і небезпечні виробничі фактори

    При відділі державного нагляду у в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області функціонують інформаційно-консультаційні пункти, в яких всім охочим надаються відповіді на поставлені запитання, які є в компетенції фахівців відділу.

    Одним з популярних запитань тих, хто звернувся до консультаційного пункту, є питання: «Що таке шкідливі і небезпечні виробничі фактори?». Тож, фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надають наступні роз’яснення.

    Залежно від часу і інтенсивності впливу на працівника, виробничі фактори можуть бути небезпечними або шкідливими. При миттєвій дії фактор стає небезпечним, а при тривалому впливі – шкідливим.

    Небезпечним називають виробничий фактор, вплив якого на організм працюючого у відповідних умовах праці може призвести до травм або іншого раптового, різкого погіршення стану здоров’я. Шкідливим називають виробничий фактор, вплив якого на організм працюючого може призводити в певних умовах до захворювання або зниження рівня працездатності.

    Згідно з державним стандартом шкідливі і небезпечні фактори по природі їх впливу поділяються на фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні.

    Однією із основних цілей охорони праці на підприємстві є оцінка обстановки та характеристик трудового процесу в частині його впливу на здоров’я і життя працівника. Для досягнення цього завдання державою встановлено низку критеріїв оцінки, які допомагають визначити ступінь небезпечності умов праці на підприємствах, що використовують працю найманих робітників.

 

Прочитано 444 раз Последнее изменение П'ятница, 29 Листопад 2019 07:32
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация