UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 27 Листопад 2019 07:41

ГУ Держпраці інформує про основні правила безпеки виконання вантажно-розвантажувальних робіт

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує про основні правила безпеки виконання вантажно-розвантажувальних робіт

    При відділі державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області функціонують інформаційно-консультаційні пункти, в яких всім охочим надаються вичерпні відповіді на поставлені запитання, які знаходяться в компетенції фахівців відділу.

    Одним з популярних запитань тих, хто звернувся до консультаційного пункту, є питання безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті. Тож, фахівці ГУ Держпраці нагадують основні правила безпеки під час виконання таких робіт.

    Під час організації проведення вантажно-розвантажувальних робіт, порядок дій повинен бути таким:

  1. Підготувати місце складування вантажу, перевірити наявність підкладок, відповідність стелажів вантажу, що підлягає складуванню, наявність вільних проходів до місця укладання.
  2. Огородити небезпечну зону і виставити знаки, що позначають її.
  3. Підігнати автомобіль на вантажно-розвантажувальний майданчик.
  4. Провести підготовку до розвантаження в наступному порядку:

а) водієві загальмувати автомобіль стоянковим гальмом, включити коробку передач на 1 або задню передачу і вийти з кабіни за межі небезпечної зони;
б) оглянути кріплення вантажу і переконатися в його надійності, а також в безпечної організації стропування;
в) відкинути борту.
    Кранівнику виходячи з вимог проведення робіт встановити кран в робоче (похідне) становище. Одночасна установка (зняття) крана на виносні опори та робота стрілою - заборонена.

     5. Вибрати такелажне оснащення і застропіть вантаж відповідно до характером і масою вантажу.

     6. Після стропування вантажу закріпити на ньому відтягнення довжиною, що дозволяє стропальнику вийти за межі небезпечної зони, переконатися в повному звільненні вантажу від транспортних кріплень, зачепів, відсутності на ньому незакріплених предметів.

     7. Після відходу стропальників за межі небезпечної зони, вантаж підняти на 200 -300 мм і переконатися в надійності гальм крана і відсутність перекосів, зачепів вантажу.

     8. Підняти вантаж на висоту, що перевищує перешкоду не менше ніж на 500 мм, і, утримуючи від розворотів відтягненнями, укласти на підготовлене місце.

     9. Підготувати автомобіль до подальшого слідування.

    Загальні вимоги до вантажопідйомних механізмів (кранів), до вантажно-розвантажувального майданчику, рухомого складу та обслуговуючого його персоналу повинні виконуватися згідно з діючими правилами та інструкціями.

Прочитано 489 раз Последнее изменение Середа, 27 Листопад 2019 07:45
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация