UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 21 Листопад 2019 09:49

Інспектори ГУ Держпраці продовжують активне проведення превентивних заходів з трудовими колективами Луганщини

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці продовжують активне проведення превентивних заходів з трудовими колективами Луганщини

    З 14 по 20 листопада 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме:  проведено 6 нарад, 5 семінарів та 2 лекції.

    Основним напрямком у проведенні зазначених превентивних заходів було обговорення з працівниками суб’єктів господарювання області питання підготовки до роботи в зимовий період. Так, 14 листопада інспекторами відділу  було проведено наради щодо виконання заходів по підготовці до роботи у зимовий період з працівниками КП «Агрошляхрембуд» (м. Кремінна), ФОП Лебедь Р.А. (м. Рубіжне) та ПАТ "МИРНОДОЛИНСЬКИЙ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД" (смт. Тошківка).

     Розпочинаючи ці наради, інспектори ГУ Держпраці у Луганскьій області звертали увагу учасників нарад, що експлуатація енергетичних установок споживачів електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарства до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість. При підготовці відповідних заходів враховуються та забезпечуються до початку осінньо-зимового періоду такі основні роботи:

   - постачання палива у відповідності до технологічних потреб, створення його нормативних запасів;

   - приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;

   - укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментом, знаряддям, засобами захисту, теплим спецодягом;

   - підготовка машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур;

   - ремонт та налагодження обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж у необхідних обсягах;

  - промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, центральних теплових пунктів систем теплопостачання;

  - розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання, а також заходів з їх забезпечення;

  - перевірка технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики, пристроїв релейного захисту та автоматики;

  - теплоізоляція споруд, інженерних об'єктів за  вимогами нормативної та проектної документації, що повинно забезпечити належний тепловий опір огороджувальних конструкцій, вікон, дверей в опалювальний сезон;

  - комплектація робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією;

  - організація введення в дію протиаварійних заходів у разі введення в дію графіків аварійних відключень та (або) обмежень споживання електричної енергії та потужності. 

    В ході нарад інспектори ГУ Держпраці наголошували, що на кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи, які в обов'язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів виконання та осіб, відповідальних за їх виконання. До виконання заходів по підготовці до осінньо-зимового періоду 2019-2020 рр. на об'єктах підприємств  необхідно забезпечити: 

  1. Ремонти виробничих приміщень, (покрівель, вікон,теплових завіс тощо).
  2. Підготовку технологічного обладнання електростанцій і підстанцій, магістральних і розподільчих тепло- та електромереж, котельних і бойлерних до роботи в осінньо-зимовий період, їх технічний стан.
  3. Проведення діагностичного обстеження котлів та тепломеханічного обладнання, що відпрацювало нормативний термін експлуатації на можливість його подальшої безпечної експлуатації.
  4. Проведення діагностичного обстеження електроенергетичного обладнання, що відпрацювало нормативний термін експлуатації на підприємствах, які генерують та або транспортують електроенергію і підприємствах-споживачів електроенергії напругою понад 1000 В.
  5. Готовність  водопостачання  підприємства до роботи в осінньо-зимовий період.
  6. Готовність і обладнання каналізаційних систем підприємства  до роботи в осінньо-зимовий період.
  7. Організацію та проведення медичних оглядів працівників певних категорій.
  8. Працівників засобами індивідуального та колективного  захисту.
  9. Організацію безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою і особливо небезпечних робіт.
  10. Безпечну експлуатацію і технічне утримання машин, механізмів.     

    Окрім проведення цих нарад, протягом звітного періоду інспектори відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ще низку превентивних заходів з представниками трудових колективів області: 

    15 листопада - семінар щодо правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт у ТОВ «Великий шовковий шлях» (м. Лисичанськ),  нараду за темою «Організаційні заходи, якими досягається безпека робіт в електроустановках» у ТОВ НПП «АЕРОМЕХ» (м. Кремінна)  та  нараду по темі: «Утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються або обертаються» у ФОП ЮРОВ Л.Т. (м. Попасна).

    18 листопада – лекцію щодо правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями у ТОВ «Хіммаш компрессор-сервіс» (м. Сєвєродонецьк) семінар щодо правил холодного оброблення металів у ТОВ «ТАКТУМ» (м. Кремінна) та семінар по темі: «Дотримання правил охорони праці під час холодного оброблення металів» у ТДВ "ПОПАСНЯНСЬКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД".

    19 листопада – лекції щодо дотримання правил  охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями у ФОП Сердечний С.І. (м. Рубіжне) та семінар по темі: «Організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій» у ТОВ "СПЕЦВАГОНКОМПЛЕКТ" (м. Попасна).

    20 листопада – семінар щодо правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями у Лисичанському комунальному автотранспортному підприємстві № 032806 та  нараду щодо дотримання правил  охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями у ТОВ "РИТМ" (м. Рубіжне). 

     Під час проведення семінарів, нарад, лекцій та надання консультацій з працівниками підприємств обговорюються саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.         

Прочитано 323 раз Последнее изменение Четвер, 21 Листопад 2019 09:55
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация