UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 19 Листопад 2019 12:54

ГУ Держпраці у Луганській області звертає увагу роботодавців на важливості забезпечення працівників засобами індивідуального захисту

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці у Луганській області звертає увагу роботодавців на важливості забезпечення працівників засобами індивідуального захисту

    При проведенні превентивних заходів, спрямованих на поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці на піднаглядних підприємствах, інспектори Головного управління Держпраці у Луганській області звертають особливу увагу на виконання суб’єктом господарювання вимог ст.8 Закону України «Про охорону праці» - забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту. Згідно вимог Закону роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

    Серед основних факторів, що забезпечують безпечні умови праці, найважливіше мають засоби індивідуального захисту. Якість, правильність вибору, правильне використання ЗІЗ - далеко не повний перелік питань, що потребують вирішення для досягнення ефективності та безпеки праці.

    Засоби індивідуального захисту – це основний захисний бар'єр між шкідливими факторами виробничого середовища і здоров'ям людини. Тож, використання якісних та відповідних до виконуваної роботи ЗІЗ, є вкрай важливим для створення безпечних умов праці робітників кожного підприємства. Особливе значення даного питання підкреслює і той факт, що одним з перших технічних регламентів, що вступили в дію в Україні, став Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 27.08.2008 р № 761.

    Інспектори ГУ Держпраці у Луганській області звертають особливу увагу роботодавців, що згідно законодавства вони повинні не тільки забезпечити робітників ЗІЗ, а й згідно ст.13 Закону України «Про охорону праці», зобов’язані здійснювати контроль за використанням працівником засобів колективного та індивідуального захисту.

Прочитано 444 раз Последнее изменение Вівторок, 19 Листопад 2019 12:56
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация