UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 19 Листопад 2019 12:18

З працівниками комунальних установ м. Лисичанська проведено наради щодо низки аспектів охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками комунальних установ м. Лисичанська проведено наради щодо низки аспектів охорони праці

    Проведення превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, є одним із пріоритетних завдань працівників Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Так, відділом державного нагляду в АПК, СКС на транспорті та у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки спільно з відділом розслідування, аналізу, та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління було проведено низку нарад на тему: «Періодичність навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів. Аналіз виробничого травматизму за 2019 рік. Порядок розслідування нещасних випадків». Зокрема, 15 та 18 листопада такі наради було проведено з працівниками КУ «Лисичанське територіальне медичне об’єднання ЦМЛ ім. Тітова та КУ «Лисичанська ЖЕК № 5» УЖКГ Лисичанської міської ради.

    Під час проведення нарад було наголошено на важливості дотримання вимог законодавства з охорони праці при проходження навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів. Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області зазначили, що перед перевіркою знань працівників з питань охорони праці на підприємстві організовуються заняття: лекції, семінари та консультації. Посадові особи і спеціалісти повинні проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці до початку виконання своїх обов'язків, а також періодично, один раз на три роки, проходять навчання і перевірку знань.

    Було акцентовано увагу на поетапні дії при проведення розслідувань у разі настання нещасного випадку. Згідно законодавчих та нормативних актів, нещасні випадки розслідуються згідно нового «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (далі – Порядок).

    Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

    Аналізуючи статистику виробничого травматизму в області, фахівцями ГУ Держпраці було рекомендована керівникам установ, які брали участь у нарадах, низку ефективних заходів для підтримки безпеки праці підлеглих на належному рівні. Також було нагадано, що власники і керівники підприємств повинні пам'ятати, що згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» саме вони створюють безпечні умови праці на кожному робочому місці і несуть безпосередню відповідальність за порушення вимог зазначеної вище статті Закону.

 

Прочитано 396 раз Последнее изменение Вівторок, 19 Листопад 2019 12:21
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация