UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 15 Листопад 2019 08:42

ГУ Держпраці звертає увагу громадян на безпеку експлуатації газових приладів

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці звертає увагу громадян на безпеку експлуатації газових приладів

     Відділ державного нагляду в газовому комплексі управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що тільки за останні два місяці сталося три аварії, пов’язаних з використанням газу в побуті (у багатоповерхових будинках м. Сєвєродонецька та м. Лисичанська, житловому будинку м. Привілля). Внаслідок цих аварій постраждали п’ять осіб: погіршення стану здоров’я чотирьох з них настало від гострого отруєння оксидом вуглецю (чадного газу) та однієї особи – внаслідок термічного опіку тіла (S – 10%), який стався внаслідок вибуху газу.

    Наразі розслідування двох із цих випадків триває, а ще по одному вже відомі результати розслідування. Так, за результатами розслідування випадку, який стався у багатоповерховому будинку у м. Сєвєродонецьку було встановлені наступні причини його настання:

 1. Технічна причина - відсутність перевірок житлово-експлуатаційною конторою стану вентиляційного каналу (внаслідок недопущення до квартири власником).
 2. Організаційні причини:
 • порушення правил безпеки при експлуатації газових приладів, а саме неконтрольовані дії постраждалих при експлуатації газової плити, використовуваної ними для обігріву приміщення;
 • експлуатація газових приладів у непровітрюваному приміщенні.

    Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області звертають увагу громадян, що у відповідності до «Правил безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00-1.76-15, безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією.

    При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають: відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації; прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги); герметичність; відокремленість; наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій; наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну; справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    При улаштуванні в приміщенні газових плит, водонагрівальних або опалювальних апаратів з відведенням продуктів згоряння в димохід кратність повітрообміну повинна бути не менше ніж три.

     При незабезпеченні необхідної кількості повітря, що видаляється з приміщення, або кратності повітрообміну газові прилади в експлуатацію не приймають.

     Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

 • димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);
 • димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;
 • димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

     Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

    Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

    Власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)) житлових і громадських будинків, підприємств комунального та побутового обслуговування населення повинні:

 • забезпечувати безперешкодний доступ до всіх приміщень будинків представникам газорозподільного підприємства для проведення технічного обслуговування газового обладнання і перевірки приміщень на загазованість та за необхідності відключення газового обладнання;
 • утримувати в належному стані підвали, технічні коридори і підпілля, забезпечувати постійне підтримання в робочому стані їх електроосвітлення і вентиляцію;
 • утримувати в належному стані ущільнення вводів підземних комунікацій в підвалах будинків, а також місць перетинів газопроводами елементів будівель;
 • утримувати в належному до експлуатації стані фасадні та внутрішні газопроводи;
 • своєчасно перевіряти стан і за потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, оголовків димоходів;
 • надавати запит газорозподільному підприємству на подавання газу до внутрішньобудинкової, квартирної системи газопостачання за 5 днів до заселення;
 • повідомляти газорозподільне підприємство про необхідність відключення газового обладнання у разі несправності димових і вентиляційних каналів;
 • своєчасно перевіряти стан і у разі потреби проводити ремонт систем урівняння потенціалів усіх металевих комунікацій (у тому числі і газових) всередині будівлі та перевіряти системи захисного заземлення, змонтованого в будівлі обладнання, яке підключено одночасно до газової та електричної мережі;
 • дотримуватись правил безпеки систем газопостачання, не допускати використання газового обладнання не за призначенням та самовільного проведення його ремонту.

    Лише суворе дотримання зазначених правил може бути запорукою безпечної експлуатації газових приладів! Тому, будьте пильні та уважні під час експлуатації газового обладнання, про всі випадки його несправності негайно повідомляйте газорозподільне підприємство, не закривайте вентиляційні канали, дотримуйтесь правил безпеки – бережіть ваше життя і здоров’я та оточуючих вас людей!

Прочитано 264 раз Последнее изменение П'ятница, 15 Листопад 2019 08:48
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация